Atturas minēt ugunsnelaimes iemeslus (51)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ne policijai, ne ugunsdzēsējiem pagaidām nav versiju, kādēļ šorīt izcēlās ugunsgrēks Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 32.korpusa pagrabā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins, saistībā ar ugunsgrēku sāktajā kriminālprocesā ir noteiktas visas nepieciešamās pārbaudes, taču pagaidām par nelaimes izcelšanās iemesliem nav pat nekādu minējumu.

Uz jautājumu, kad izmeklētāji varētu nākt klajā ar versijām par iespējamajiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem, Anučins nevarēja atbildēt, vien sacīja, ka to rādīs izmeklēšana.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere aģentūru LETA informēja, ka pat ugunsdzēsēji, kuri strādāja notikuma vietā, šoreiz ir ļoti atturīgi, runājot par iespējamajiem nelaimes izcelšanās iemesliem.

Piemēram, ja sākotnēji likās, ka vispirms ir bijis sprādziens, kas izraisījis aizdegšanos, tad patlaban netiek izslēgta arī pretēja notikumu secība, sacīja Vetere, uzsverot, ka šo ugunsgrēku gan izmeklē policija.

VUGD pārstāve vien atzīmēja, ka pirmdien varētu būt zināms, ko ugunsdrošības uzraudzības inspektors konstatējis, pēc negadījuma apsekojot notikuma vietu un pārbaudot, vai slimnīcā tika ievērotas dažādos normatīvos noteiktās drošības prasības.

Vetere piebilda, ka, veicot sākotnējo ēkas konstrukciju stiprības novērtējumu, notikuma vietā esošie ugunsdzēsēji atzinuši, ka slimnīcas korpuss ir pietiekami drošs, lai tajā varētu uzturēties cilvēki. Pēc šī slēdziena arī personālam atļauts doties atpakaļ uz savām darbavietām.

Ja slimnīcas vadība vēlēsies, lai ēkas konstrukciju stiprību pēc pagrabstāvā notikušajiem sprādzieniem pārbauda profesionāli būvniecības eksperti, tad šī procedūra vairs neesot VUGD kompetencē.

Kā ziņots, ugunsdrošības pārbaude visos Stradiņa slimnīcas korpusos veikta šā gada februārī, pastāstīja Vetere. Viņa gan nezināja teikt, vai un kādi pārkāpumi šajā pārbaudē tika konstatēti, jo attiecīgie dokumenti esot pie ugunsdrošības uzraudzības inspektora, kurš notikuma vietā veic slimnīcas apsekošanu pēc ugunsgrēka.

Vetere vien apstiprināja, ka skābekļa balonu uzglabāšanai ir jāievēro īpaši drošības noteikumi, taču, vai Stradiņa slimnīcas 32.korpusa pagrabā tie tika ievēroti, pagaidām tiek skaidrots.

LETA jau ziņoja, ka šorīt Rīgā, Pilsoņu ielā, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Stradiņa slimnīcas 32.korpusa pagrabā, kur uzsprāga 23 skābekļa baloni. Ugunsgrēkā apdegumus guva divi slimnīcas darbinieki, septiņi cilvēki tika izglābti, bet vēl vairāk nekā 170 - evakuēti.

Ugunsgrēka dēļ slimnīcā uz laiku tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, bet pacientus no intensīvās terapijas palātām nācās pārvest uz citām slimnīcām.

Stradiņa slimnīcā notikušā ugunsgrēka izcelšanās iemeslus skaidros VP Rīgas reģiona pārvalde, kura saistībā ar notikušo jau sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas «Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu».

Komentāri (51)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu