Latvijā restaurēta 50.gadu sensācija «Jaguar XK120»

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas auto restaurācijas darbnīcā «Riga Master Workshop» (RMW) nule ir atdzimusi vēl viena leģenda - 1954.gadā būvēts sporta automobilis «Jaguar XK120», portālam «Apollo» pastāstīja RMW īpašnieks Māris Bebris. Papildināts ar «Jaguar XK120» bildēm no RMW.

«Esam patiešām lepni par paveikto. Restaurētais dzelzs rumaks dižojas savā agrākajā spožumā un ir gatavs atkal traukties ceļā. Jau šomēnes plānojam organizēt auto nogādāšanu īpašniekam Krievijā,» viņš teica.

Laikā no 1948. līdz 1954.gadam uzbūvēja vien 7 614 automašīnu «Jaguar XK120», un mūsdienās šie autovectētiņi ir kļuvuši par antikvāru retumu.

Automašīnas «Jaguar XK120» savulaik kļuva par īstu sensāciju, un, iespējams, tieši RMW darbnīcā atjaunotais eksemplārs ir viens no pēdējiem šā modeļa autiņiem, kas noripoja no konveijera tālajā 1954.gadā, kad Lielbritānijas autobūves koncerns «Jaguar» pārtrauca to ražošanu.

«Jaguar XK120», kuru izstrādāja Lielbritānijas autobūves koncerns «Jaguar» dibinātājs Viljams Lionss, pirmoreiz publiku sajūsmināja 1948.gada Londonas auto šovā. Lai gan XK120 nosaukumā ir apvienots dzinēja nosaukums un plānotais maksimālais ātrums jūdzēs stundā, modelis pārbaudēs uz automaģistrāles sasniedza 132 jūdzes jeb 210 kilometru stundā, kļūstot par tā laika pasaules ātrāko sērijveida automobili.

Pagājušā gada pavasarī Latvijā ķibele piemeklēja kādu maskavieti, kura vadītais «Jaguar XK120» rallija laikā negaidīti apstājās un vairs negribēja kustēt no vietas. Tā divvietīgais krēmkrāsas rodsters nonāca RMW darbnīcas speciālistu aprūpē Jaunmārupē, atklāja Bebris.

Restaurācijas sākumposmā RMW meistari izjauca automobili un noteica defektus. Pēcāk viņi izremontēja motoru un agregātus, transmisiju, ritošo daļu, bremzes, elektroiekārtu un virsbūvi. Automobilim restaurēja arī salonu, izremontēja apdares daļas un pārējās daļas, kam sekoja salikšana un gala pārbaudes.

RMW restaurētās automašīnas ir izpelnījušās lielu atzinību auto speciālistu vidū par restaurācijas darbu augsto kvalitāti. Tās piedalījušās vairākās starptautiskās izstādēs un startējušas dažādos seno spēkratu salidojumos. Automašīnu atjaunošanas kvalitāti un atbilstību autentiskuma prasībām ir apliecinājusi Starptautiskās Seno spēkratu federācijas FIVA tehniskā komisija.

Uz augšu