Šajā jaunajā pētījumā secināts, ka brīvas pieejamības jomā tuvojamies kritiskajam punktam, — 50% no 2011.gadā publicētajiem zinātniskajiem pētījumiem tagad ir pieejami par velti. Šis rādītājs divreiz pārsniedz iepriekšējos pētījumos uzrādīto.
EK informē, ka tas skaidrojams ar uzlabotas metodoloģijas un plašāka brīvas pieejamības definējuma piemērojumu. Pētījumā arī konstatēts, ka tagad tīmeklī brīvi pieejami vairāk nekā 40% zinātniski recenzēto rakstu, kas visā pasaulē publicēti no 2004.gada līdz 2011.gadam.
Pētījumā aplūkota ES un dažas kaimiņvalstis, kā arī Amerikas Savienotās Valstis, Brazīlija, Japāna un Kanāda.
Pētījumu rezultātus padarot pieejamākus, var panākt progresu un lielāku efektivitāti zinātnē, kā arī sekmēt inovāciju publiskajā un privātajā sektorā, norāda EK.
Eiropas pētniecības, inovācijas un zinātnes komisāre Moire Gēgena-Kvinna sacījusi: «Šie secinājumi nozīmē, ka brīvai pieejamībai ir nākotne. Pētniecības rezultātu nodošana atklātībai sekmē zinātni un nostiprina mūsu uz zināšanām balstīto tautsaimniecību.»
Pētījumā aplūkoja augstskolu publikāciju pieejamību 22 zinību nozarēs Eiropas Pētniecības telpā, kā arī ASV, Brazīlijā, Kanādā un Japānā. Dažās valstīs un disciplīnās vairāk nekā 50% publikāciju tagad ir pieejamas par velti.