Pk, 22.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Būvniecībā visstraujāk pieaug darba samaksa

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: CSB

2013. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, vidējais būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,2%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,7%, būvmateriālu cenas, kā arī strādnieku darba samaksa kopumā nemainījās.

Jūlijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu palielinājums ceļu būvēm.

Salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, būvniecības izmaksas pieauga par 1,6%. Strādnieku darba samaksapieauga par 4,2%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 2,2%, būvmateriālu cenas – par 0,1%.

Gada laikā kopējo būvniecības izmaksu līmeni visvairāk ietekmēja būvmateriālu cenu kāpums transporta objektu būvē.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, %

Šogad datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumi un ap 30 tirdzniecības uzņēmumi. Būvizmaksu indeksa aprēķinos tiek izmantotas būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz rūpniecības ražotāju un importa cenu indeksu aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2012. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 79% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. latu gadā, no tiem 20% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. latu gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

CSP datubāzē

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu