Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Biķerniekos notiks sīvas cīņas par labākā <i>driftera</i> titulu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jau šajā nedēļas nogalē 7. septembrī - Biķernieku norisināsies «NEZ PRO» drifta čempionāta otrais un Latvijas drifta čempionāta sestais un noslēdzošais posms. Uz starta stāsies labākie Ziemeļeiropas braucēji, to starpā arī tādi skatītāju favorīti kā igaunis Henri Puhmas, kurš līdz šim startējis ar veco «Audi Coupe», un soms Teemu Peltola, kurš pirmo reizi Latvijā būs redzams ar savu jauno «Mercedes-Benz» dīzeļa universālu.

Lai arī līdz sacensībām vēl ir vairākas dienas, savu dalību drifta sacensībās ir apstiprinājuši vairāk nekā 35 piloti no sešām valstīm. Ņemot vērā gan iepriekšējo gadu pieredzi, šis skaits vēl pieaugs, jo daudzi braucēji, to starpā pašmāju sportisti reģistrēšanos atliek uz pašu pēdējo brīdi.

Pirmajā NEZ čempionāta posmā Igaunijā uz starta stājās pieci latviešu braucēji, tomēr šonedēļ notiekošajā posmā Biķerniekos trasē dosies trīs reizes lielāks skaits. Viņu starpā būs Latvijas labākie meistari - Gvido Elksnis, Jānis Eglīte, Ivo Cīrulis, Elvijs Ķezis, Edmunds Ērglis un Ingemārs Jēkabsons. Tā kā šīs ir pēdējās šīs sezonas PRO drifta sacīkstes Latvijā, viņi visi savu fanu priekšā vēlēsies parādīt vislabāko sniegumu, pasakoties par atbalstu visas sezonas garumā.

Latvijas čempionāta ieskaitē cīņa par čempiona titulu notiks starp Jāni Eglīti un Ivo Cīruli. Eglīte pirmajos piecos posmos spējis sakrāt ievērojamu 16 punktu pārsvaru, tomēr ar izcilu rezultātu kvalifikācijā un vairāku apstākļu sakritību savu pirmo čempiona titulu var izcīnīt arī limbažnieks un publikas mīlulis Ivo Cīrulis. Savukārt Ziemeļeiropas (NEZ) ieskaitē vadībā pēc pirmā posma ir zviedrs Daniels Bjorks ar unikālu «Ford Fiesta» drifta automobili. Labas pozīcijas uz uzvaru Ziemeļeiropas čempionāta pēc pirmā sev nodrošinājis arī Ingemārs Jēkabsons, kurš Igaunijā notikušajās sacensībās izcīnīja trešo vietu.

Piektdienā, 6. septembrī, no 13:00 līdz 19:00 tiks aizvadīti brīvie treniņi, kam 20:00 sekos tradicionālā un ārzemju dalībnieku vidū iecienītā dalībnieku parāde, šoreiz ar vēl iepriekš nebijušu apstāšanās vietu - Stacijas laukums pie t/c «Origo».