C 22.10.2020.

Spraigā cīņā ir noskaidroti Latvijas un Ziemeļeiropas <i>drifta</i> meistari

FOTO: Nauris Krūzkops/Prodrift

Ziemeļeiropas zonas (NEZ) PRO drifta čempionāta otrajā posmā, kas aizvadītajā nedēļā risinājās Biķernieku trasē, uzvaru svinēja Latvijas sportists Gvido Elksnis, bet par Latvijas čempionu kļuva Jānis Eglīte.

Aizvadītajās sacensībās aiz Elkšņa sekoja somu braucējs Mika Kivi, bet trešajā vietā ierindojās Eglīte.

Sacensības iesākās ar kvalifikāciju, kurā atzīstamu sniegumu demonstrēja pašmāju piloti, jo pirmās trīs vietas ieņēma braucēji no Latvijas - pirmais Eglīte, otrais Elksnis, bet trešais bija Ivo Cīrulis. Latviešiem kvalifikācija izrādījās ļoti veiksmīga, jo 17 no 18 pašmāju braucējiem spēja iekļūt starp labākajiem 32 un startēt finālbraucienos.

Par pārsteigumu «Top 32» kārtā parūpējās Raivis Graudiņš, kurš pārspēja NEZ pirmā posma trešās vietas ieguvēju Ingemāru Jēkabsonu. Šajā pašā kārtā sacensības beidzās arī NEZ pirmā posma uzvarētājam Danielam Bjorkam. Tāpat labi sevi parādīja Elvijs Ķezis, kurš ar aizlienēto «Nissan» automašīnu pārspēja igauni Raitu Lemberu. Tiesa, nākamajā kārtā viņam nācās spēkoties ar Kristapu Blušu un ciest neveiksmi.

Savukārt ceturtdaļfinālā sacentās nākamais uzvarētājs Elksnis, kuram izdevās tikt galā ar Blušu, kurš, sekojot konkurentam, pieļāva automašīnas korekciju.

Pusfinālā Eglīte, sekojot Kivi, piebrauca sāncensim pārāk tuvu un sagriezās, turklāt izslīdot arī no trases un sabojājot automašīnas balstiekārtu. Otrajā pusfinālā sava «Nissan» braucamā balstiekārtu pamanījās sabojāt arī zviedrs Frēdriks Šedīns. Lai gan bija bažas, ka cīņa par trešo vietu izpaliks, gan Eglīte, gan Šedīns spēja no citiem pilotiem aizņemties spēkratus un iziet uz starta. Tomēr krietni labāk pie aizlienētā auto pierada Eglīte, kurš izcīnīja ļoti pārliecinošu un skaistu uzvaru par trešo vietu uz goda pjedestāla.

Savukārt finālā Elksnim ar pārliecinošu sniegumu izdevās pārspēt Kivi.