Ušakovs visiem, kas deklarēsies Rīgā, sola «bonusu»

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Biļešu cenu reforma ir pirmais solis, lai ieviestu bezmaksas sabiedrisko transportu rīdziniekiem, skaidro Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Kā norāda Ušakovs, no nākamā gada 1.janvāra brauciens sabiedriskajā transportā rīdziniekiem izmaksās mazāk, proti - 0,42 latus vai 0,6 eiro.

Rīdziniekiem lētākas būs arī mēnešbiļetes. Šobrīd mēnešbiļete vienam transporta veidam izmaksā 29,1 latu, diviem – 35,6 latus un trīs – 45,9 latus. No 1.janvāra būs vienota mēnešbiļete uz visiem transporta veidiem par 29,1 latu.

Cenas par pārējām menešbiļetēm paliks nemainīgas.

«Tas būs pirmais solis, lai ieviestu bezmaksas sabiedrisko transportu rīdziniekiem kā Tallinā, kur ieviesa bezmaksas sabiedrisko transportu, lai palielinātu galvaspilsētā deklarēto iedzīvotāju skaitu. Mērķis – Igaunijā tāpat kā Latvijā personas maksātie nodokļi pāriet tai pašvaldībai, kurā cilvēks deklarējies, nevis tur kur strādā. Strādā Rīgā, deklarējies Kuldīgā, visi nodokļi aiziet Kuldīgai,» norāda Ušakovs.

Rīgā šobrīd dzīvo un strādā ap 100 000 nedeklarēto iedzīvotāju. Ja viņu būtu deklarēti Rīgā, tad visi nodokļu ieņēmumi pieaugtu par 25%. «Tas ir ļoti daudz,» uzsver Ušakovs.

«Tāpēc motivācijai deklarēties – nerīdziniekiem brauciens izmaksās 0,84 latus vai 1,2 eiro. Attiecīgi dārgākas kļūs arī visas mēnešbiļetes,» skaidro mērs.

Jaunievedums neattiecas uz skolniekiem, arodskolu audzēkņiem un studentiem.

Ušakovs sola, ka visi, kas deklarēsies Rīgā līdz 31.decembrim, bonusā saņems vienu mēnešbiļeti mēnesim par brīvu.

«Pati sistēma strādās, vienkārši - līdz 31.decembrim būs jāsaņem personificēto e-talonu, kas kļūs arī par „ Rīdzinieka karti». Tālāk viss notiek automātiski. Nekādas izziņas vai citi dokumenti nebūs nepieciešami,» – tā Rīgas mērs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu