Turaidā notiks padomju laika automašīnu izstāde

FOTO: Stephen Rees, CC BY-NC-ND 2.0

Sestdien, 28.septembrī, Turaidas muzejrezervāta teritorijā būs apskatāma Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas organizētā padomju laika automašīnu izstāde, aģentūru LETA informēja muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 40 padomju laika spēkrati, tajā skaitā «Žiguļi», «Moskviči», «Volgas» un citi daudziem vēl labi atmiņā palikuši mašīnu modeļi. Kā neparastākās šī laika mašīnas, kas piedalīsies parādē Turaidā, ir «Latvija RAF 977», balta «Čaika» un «Pobeda» kabriolets.

Padomju automašīnu izstāde Turaidas muzejrezervātā ir daļa no Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas sezonas noslēguma autobrauciena «Zelta rudens 2013», kuram kā moto šogad izvēlēts nosaukums «Miķeļdienas jampadracis». Seno spēkratu autobrauciena maršruts vedīs no Rīgas uz Turaidu un plkst.13.30 no Turaidas uz Ogri.

Padomju automašīnu parāde Turaidas muzejrezervātā notiks no plkst.11 līdz 13.30. Šāda izstāde Turaidas muzejrezervātā notikusi arī 2010.gadā, kad tā piesaistīja lielu apmeklētāju interesi.

Antīko automobiļu klubs dibināts 1972.gadā ar mērķi popularizēt auto un moto tehnikas vēsturi, kā arī apvienot seno braucamrīku entuziastus, kas atrod un restaurē interesantākos Latvijā un citās valstīs ražotos senos spēkratus kā tehnikas kultūrvēsturiskas vērtības. Jau vairākus gadus Antīko automobiļu kluba paspārnē aktīvi darbojas Padomju tehnikas sekcija, kas regulāri rīko un piedalās dažādos seno spēkratu salidojumos, rallijos un citās aktivitātēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Sekcijā darbojas vairāk nekā 60 dalībnieki, kuru īpašumā ir ap 300 seno spēkratu.

Uz augšu