T 14.04.2021.

Pirmajā Baltijas Baso pēdu ultramaratonā uzvar baskāju skrējēji

FOTO: Publicātes foto

Sestdien, 28. septembrī, Kurzemes jūrmalā notika 1. Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā piedalījās 61 skrējējs. Ar basām pēdām skrēja 32 maratona dalībnieki, pārstāvot 3 valstis – Latviju, Igauniju un Lielbritāniju.

  • Garākajā 53 km distancē ar startu Mazirbē piedalījās 14 vīrieši, no tiem 10 ar basām pēdām. Šajā distancē kopvērtējumā uzvarēja Edgars Rencis, finišējot basām pēdām pēc 4:23:19, otrajā vietā atstājot igauni Arturu Rauhiainenu (4:51:20). Savukārt kā trešais finišēja Mārtiņš Sirmais (4:57:02), kas distanci veica apavos. Lai arī laiks bija auksts un skrējēji varēja izbaudīt lietu, krusu un vēju, izstājās tikai viens dalībnieks.
  • 32 km distancē no Kolkas raga startēja 24 dalībnieki, no tiem 10 ar basām pēdām. Ar labāko laiku kopvērtējumā vīriešiem finišēja baskāju skrējējs Mārtiņš Puriņš (2:30:40), bet starp sievietēm labāko laiku uzrādīja Marta Zumberga (2:40:30).
  • Arī 11 km distancē kopvērtējumā uzvarēja baskāju skrējēji Rihards Dziedātājs (43:15) un Linda Beldava (49:12).

Pārsvarā distance bija veicama pa smilšainu pludmali. Garākajām distancēm bija nepieciešams šķērsot divas dziļākas, bet brienamas upes. Pirms paša finiša nepilna puskilometra garumā krasts ir aizaudzis ar niedrēm, kur skrējēji varēja doties pa zvejnieku iemītu taciņu.

Ultramaratonu pieveikušie igauņu skrējēji bija patīkami pārsteigti par tik garām smilšainām pludmalēm. Maršruts no Mazirbes līdz Rojai izvēlēts ar nodomu, jo šajā pludmales posmā nav akmeņu un lielu upju.

Pasākuma organizatori Latvijas Baskāju skriešanas biedrība un «Adventure Tour Time» izsaka pateicību ikvienam skrējiena dalībniekam un atbalstītājam par dalību un palīdzību šajā neparastajā notikumā.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība dibināta 2012. gada 4. aprīlī ar mērķi popularizēt baskāju dzīvesveidu Latvijā, informēt sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu, kas saistīts ar dabisku sportošanu, veicināt veselīga dzīvesveida īstenošanu plašākā sabiedrībā un kopīgiem spēkiem paplašināt baskāju skriešanas kustību. Šobrīd biedrība apvieno 47 basās skriešanas entuziastus, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

«Adventure Tour Time» ir aktīvās atpūtas kompānija, kas rīko pasākumus un piedāvā tūrisma pakalpojumus Latvijas viesiem un iedzīvotājiem.

Pasākumu atbalstīja un balvas skrējējiem sarūpēja «Vibram FiveFingers», «Tallink», «Valguma Pasaule», Baltijas Vēnu klīnika, «Red Bull», «Banga», Rojas pašvaldība, Kolkas Rags, «Malum», veikali «Dynasty» un «Bauerfeind».