«Kino Bize» diskutēs par Latvijas sabiedrību pēc 20 gadiem

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas sabiedrība etniskā un kultūras ziņā pēc 20 gadiem būs savādāka nekā pirms 20 gadiem vai 120 gadiem. Pārmaiņas ir objektīvs, nenovēršams dzīves fakts. Ko nozīmē «latviskums» un vai latviskums var būt moderns, savienojams ar košu, dinamisku, daudzkrāsu Latviju? Vai Latvijai maz tādai jābūt?

«Kino Bize» trešdien, 9. oktobrī, plkst. 18:00 aicina uz sarunu par Latvijas sabiedrību pēc 20 gadiem un mūsu attieksmi pret šīm pārmaiņām. Tiks apspriestas arī tādas «jūtīgas» tēmas, piemēram, par dažādām latvietības koncepcijām un to vēsturi. Arī par to, kā izturamies pret cilvēkiem, kas drīzumā ieradīsies Latvijā vai jau ir klāt, – kā pārvērst viņus par «mūsējiem», ko darīt, lai kopīgiem spēkiem veidotu Latviju labāku?

Sarunā piedalīsies vēsturnieks Kaspars Zellis, kurš stāstīs par latvietības idejas vēsturi, vjetnamiešu izcelsmes mākslinieks Kao Viets Ngujens, komiksa «Lāčplēša hronikas» autors, kino režisors, dokumentālās filmas par somāliešu bēgļiem «Pirmie» autors Kaspars Goba un Kaņepes Kultūras centra radošais vadītājs un scenārists Dāvis Kaņepe.

Diskusiju vadīs politoloģe Iveta Kažoka, sarunā aktīvi iesaistot arī klātesošo auditoriju.

Sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā pēc diskusijas «Kino Bize» demonstrēs filmu «Almanya – esiet sveicināti Vācijā!» (2011), kas ar vieglu humoru un bez liekas morāles stāsta par savējiem svešiniekiem Turcijas un Vācijas darbaspēka attiecībās.

  • Ieeja bez maksas.
Uz augšu