Vakantajam LNO valdes locekļa amatam būs vairāki kandidāti

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajam konkursam uz brīvo Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļa amatu saņemti «vairāki pretendentu pieteikumi».

Uz LNO trešo valdes locekļa amatu pretendē vairāki kandidāti, taču precīzs skaits tiks paziņots nākamnedēļ, jo vēl tiek gaidīti gan pieteikumi pa pastu ar šodienas zīmogu, gan arī, iespējams, vēl var pienākt elektroniski nosūtīti pieteikumi, aģentūrai LETA skaidroja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Pretendentu pieteikumu vērtēšanu plānots organizēt trijās kārtās un pabeigt mēneša laikā.

Iepriekš ilggadējais LNO vadītājs Andrejs Žagars pieļāva iespēju, ka varētu pieteikties šajā konkursā, taču šādu iespēju viņš tomēr nav izmantojis. Žagars sacīja, ka uz vakanto LNO valdes locekļa amata vietu nav pieteicies.

Konkursa pretendentus vērtēs komisija, kurā darbosies tās priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) un komisijas locekļi - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Normunds Vīksne, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ivars Bērziņš, Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, «Kultūras alianses» pārstāvis Juris Dambis, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un Kultūras ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieks Juris Šumeiko.

Likums nosaka, ka LNO valdē jāstrādā trim cilvēkiem, bet pašlaik tajā darbojas divi. Konkurss uz vakanto LNO valdes locekļa amata vietu izsludināts, jo LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos un komponists Arturs Maskats atteicās strādāt bijušās kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) apstiprinātajā valdē, kurā bez viņa vēl tika iecelta vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore muzikoloģe Daina Markova.

Patlaban, kamēr nav iecelts LNO trešais valdes loceklis, valdes priekšsēdētāja amatu ieņem Eglīte.

Līdzšinējais LNO direktors un valdes loceklis Žagars no 11.septembra ir atbrīvots no amata, jo bija zaudējis Jaunzemes-Grendes uzticību. Šāds lēmums maksāja amatu pašai Jaunzemei-Grendei. Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) 16.septembrī parakstīja rīkojumu par kultūras ministres atbrīvošanu no amata.

Uz augšu