Žagars: Radošus cilvēkus vairāk novērtē ārzemēs, Latvijā svarīgāka birokrātiska paklausība

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Bijušais Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadītājs Andrejs Žagars nākotnē savu māksliniecisko darbību lielākoties veiks ārpus Latvijas robežām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Žagars, saskaņā ar viņa novērojumiem radošus cilvēkus un lielu vērienu vairāk novērtē ārzemēs, jo Latvijā svarīgāka ir birokrātiska paklausība. Žagars pašlaik esot iesaistījies vairākos radošos projektos ārpus Latvijas - Vācijā, Ukrainā, Turcijā - un nesen sācis sadarbību ar partneriem Honkongā.

Septembra beigās Maskavā ar panākumiem tika izrādīta Žagara režisētā opera «Tanhaizers», kura citādā pavērsienā nākamā gada janvārī pirmizrādi piedzīvos arī Čehijas Nacionālajā operā.

Jautāts par nākotnes sadarbību ar LNO, Žagars norādīja, ka turpinās darbu arī Latvijā, jo vēlmi sadarboties viņam izteikusi gan operas valdes locekle Inese Eglīte, gan jaunais LNO mākslinieciskais vadītājs un valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš. Nākamgad Žagars plānojis iestudēt divas operas - «Rožu kavalieri» un «Trubadūru».

Jau ziņots, ka 11.septembrī Žagars tika atbrīvots no LNO vadītāja un valdes locekļa amata, jo viņš bija zaudējis toreizējās kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes uzticību. Šāds lēmums vēlāk maksāja amatu pašai Jaunzemei-Grendei. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 16.septembrī parakstīja rīkojumu par kultūras ministres atbrīvošanu no amata.

LNO mākslinieciskā vadītāja un valdes priekšsēdētāja amatā 1.novembrī tika pieņemts komponists un bijušais «Radio SWH» vadītājs Liepiņš. Tikmēr aktīvi notika diskusijas par Žagara turpmāko sadarbību ar LNO.

Uz augšu