Pols Makartnijs aicinājis Putinu palīdzēt atbrīvot «Greenpeace» aktīvistus

FOTO: Reuters/Scanpix

Eksbītls Pols Makartnijs aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu palīdzēt atbrīvot 30 starptautiskās vides aizstāvju organizācijas «Greenpeace» aktīvistus, kurus Krievija arestēja septembrī pēc protesta akcijas Barenca jūras ūdeņos.

«Būtu lieliski, ja šo pārpratumu varētu atrisināt un protestētāji uz Ziemassvētkiem varētu būt atpakaļ mājās pie savām ģimenēm,» vēstulē Putinam norādījis Makartnijs. Leģendārās britu rokgrupas «The Beatles» dalībnieks vēstuli Krievijas prezidentam nosūtījis jau pagājušajā mēnesī, bet tikai tagad publiskoja to savā tīmekļa vietnē.

Makartnijs, kurš pašreiz atrodas Japānā, atklāja, ka Putins viņam vēl nav atbildējis, bet Krievijas vēstnieks Lielbritānijā norādījis, ka aizturēto «Greenpeace» aktīvistu situācija netiek pareizi atspoguļota pasaules medijos. «Greenpeace» aktīvisti 18.septembrī Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma «Gazprom neftj šeļf» naftas ieguves platformas «Prirazlomnaja», lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa «Arctic Sunrise» klāja. Pēc aizturēšanas «Arctic Sunrise» kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

Aizturēto vidū ir seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi. Aizturētie sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā. Šonedēļ aktīvisti, kuri līdz šim tika turēti ieslodzījumā Murmanskā, tika pārvesti uz Sanktpēterburgu. Makartnijs pauda pārliecību, ka vides aktīvisti nav pretkrieviski noskaņoti un nepilda Rietumu valdību rīkojumus.

Uz augšu
Back