DNS apstiprina: Ragaciema mežā atrasts miljonāra Rožeckina līķis

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Valsts policijā nesen saņemtās DNS ekspertīzes apstiprinājušas, ka pagājušā gada augusta sākumā Tukuma novada mežā atrastais vīrieša līķis ir 2008.gada pavasarī bez vēsts pazudušais ASV pilsonis, miljonārs Leonīds Rožeckins.

Policija jau pērn augustā atzina, ka, visticamāk, mirušais ir Rožeckins, taču kriminālprocesa ietvaros ASV kompetentām tiesībsargājošām iestādēm tika nosūtīts lūgums par Rožeckina DNS formulas izsniegšanu salīdzinošai izpētei.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse aģentūrai LETA apstiprināja, ka izmeklēšanas laikā, tiesiskās palīdzības lūguma ietvaros, tika iegūti Rožeckina mātes DNS profila paraugi un salīdzinošās ekspertīzes rezultātā gūts apstiprinājums tam, ka mirušais ir Rožeckins.

Šobrīd krimināllietā, kas ierosināta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību, izmeklēšana turpinās, norādīja Virse. Viņa arī apstiprina, ka lietā joprojām ir divi aizdomās turētie - Rožeckina mājas sargs un pārvaldnieks. Policija jau iepriekš paziņoja, ka abi varētu būt vairāk nozieguma līdzdalībnieki.

Rožeckins pazuda no savas mājas Jūrmalā 2008.gada 16.martā, laikā no pusnakts līdz plkst.7.30. Namā tika atrastas miljonāra asinis. Jau tā paša gada 17.martā policijā tika sākts kriminālprocess par slepkavību, kura izmeklēšanas gaitā vēlāk tika aizturēti Rožeckina mājas sargs un pārvaldnieks.

Pagājušā gada 1.augustā Tukuma novada Ragaciemā meža masīvā tika atrasts vīrieša līķis sadalīšanās stadijā. Mirušā drēbju kabatā bijusi Rožeckina kredītkarte. Salīdzinot atrastā līķa DNS profilu ar profilu, kas tika iegūts no pēdām Rožeckina dzīvesvietā 2008.gada 16.martā Jūrmalā, Kāpu ielā, eksperti konstatējuši, ka tie sakrīt. Taču, lai pārliecinātos, vai patiešām mirušais ir Rožeckins, viņa DNS profils vēl bija jāsalīdzina ar kāda radinieka DNS profilu.

Vīrieša līķi, kas varētu būt Rožeckina mirstīgās atliekas, atraduši dabas velšu lasītāji. Tas bija paslēpts zem koku zariem, bet ne ierakts zemē. Policija uzskata, ka līķis nav pārvietots, un, visticamāk, tur gulējis kopš Rožeckina pazušanas.

Kā pagājušā gada augustā žurnālistiem izteicās Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš, par to, ka izdarīta slepkavība, liecinot vairāki apstākļi, tostarp Rožeckina mājā atrastie asins paraugi, kā arī fakts, kas atklājies tagad - līķis ir slēpts. Tāpat joprojām tiek izmeklētas divas notikušā versijas - noziegums pastrādāts saistībā ar viņa biznesu vai arī ar privāto dzīvi, lai gan biznesa versija esot ticamāka.

Rožeckins dzimis 1966.gadā Sanktpēterburgā (tolaik - Ļeņingrada), bet 13 gadu vecumā viņš kopā ar vecākiem emigrējis uz ASV, kur ieguvis izglītību Kolumbijas universitātē un Hārvarda Juridiskajā skolā. ASV viņš strādājis par juristu federālā tiesneša birojā, bijis advokāts birojos «Sullivan & Cromwell» un «White & Case», bet pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā atgriezās Krievijā, kur nodibināja savu juridisko firmu.

Rožeckins bija viens no Krievijas investīciju bankas «Renaissance Capital» dibinātājiem, bet 1998.gadā viņš no bankas aizgāja un nodibināja savu investīciju kompāniju «LV Finance», kuras lielākais aktīvs bija 25% mobilo sakaru operatora «MegaFon» akciju.

2003.gadā viņš savu kompāniju un līdz ar to arī «MegaFon» daļas pārdeva «Alfa Group», bet tiesvedība par šo darījumu ilga vēl vairākus gadus. Pret Rožeckinu saistībā ar šo darījumu Krievijā pat tikusi ierosināta krimināllieta par krāpšanu, jo viņš pirms tam par akcijām jau esot saņēmis 40 miljonus ASV dolāru no Bermudu salās reģistrēta fonda IPOC. Pats Rožeckins gan apgalvojis, ka parakstīt dokumentus piespiests ar draudiem un draudējis esot toreizējais Krievijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju ministrs Leonīds Reimans, kurš esot patiesais IPOC īpašnieks.

Rožeckins 2006.gadā ticis izsludināts starptautiskajā meklēšanā, un tiesa sankcionējusi viņa arestu.

Pēdējos gados pirms pazušanas Rožeckins biznesa aktivitātes Krievijā ievērojami samazināja. Viņam piederēja Londonas ikdienas bezmaksas biznesa avīze «City A.M.», bet 2007.gadā viņš kopā ar «The Walt Disney Company» bijušā vadītāja dēlu un vairākiem citiem uzņēmējiem Losandželosā nodibināja kinofilmu producentu kompāniju «L+E Productions».

Īpašumu Jūrmalā Rožeckins iegādājies 2003.gadā par 900 000 latu, liecina Zemesgrāmatas informācija.

Uz augšu