Krievijā uzspridzinās pašnāvniece; 15 cilvēki gājuši bojā, 50 ievainoti

FOTO: Reuters/Scanpix

Svētdien Krievijas dienvidu pilsētas Volgogradas dzelzceļa stacijā nograndis sprādziens, kurā gājuši bojā 15 cilvēki un ap 50 ievainoti, ziņo amatpersonas. Sākotnēji tika ziņots par 18 bojāgājušajiem. Volgogradas apgabalā no 1. līdz 3.janvārim izsludinātas sēras.

Nacionālais pretterorisma dienests apstiprinājis, ka sprādzienu sarīkojusi pašnāvniece.

Sprādziens dzelzceļa stacijā «Volgograda-1» nogranda plkst.12.45 (plkst.10.45 pēc Latvijas laika). Kā pavēstīja avots reģiona drošības dienestos, sprādziens noticis stacijas pirmajā stāvā starp ieejas durvīm un turniketu.

Sprādziens noticis pie metāla detektora rāmja pasažieru pārbaudes zonā, paziņoja Iekšlietu ministrija. Volgogradas vietne «vdv-s» ziņo, ka šajā vietā parasti sapulcējas liels skaits cilvēku.

«Kāds gribēja ieiet stacijas ēkas iekšienē, taču netika laists, (..) pēc kā notika sprādziens, kā rezultātā vismaz vienu cilvēku sarāva gabalos,» vietējai ziņu aģentūrai «Visota 102» pastāstīja tiesībsargājošo iestāžu darbinieks.

«Visota 102» ziņo, ka sprādzienā gājuši bojā vismaz četri stacijas drošības dienesta darbinieki, kas veica cilvēku pārbaudi pie stacijas ieejas. Pie stacijas ēkas stāvošo taksometru vadītāji aģentūrai pastāstīja, ka sprādziena vilnis cilvēkus izmetis pa stacijas logiem. Sprādziens izpostījis stacijas priekšpusi, gandrīz visai fasādei izsisti stikli.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja par notikušo ierosinājusi krimināllietu par terorismu.

Kā pavēstīja Izmeklēšanas komitejas pārstāvis Vladimirs Markins, spridzekļa jauda bijusi ekvivalenta vismaz desmit kilogramiem trotila un tas bijis pildīts ar šrapneļiem postošā spēka palielināšanai.

Pēc viņa teiktā, sprādziena vietā atrastas iespējamās teroristes mirstīgās atliekas, tostarp norauta galva. Norīkota ģenētiskā analīze viņas personības noskaidrošanai.

Markins norādīja, ka upuru skaits varēja būt daudz lielāks, «ja nebūtu nostrādājusi nobloķēšanas sistēma, kas neļāva pašnāvniecei caur metāla detektora rāmi nokļūt uzgaidāmajā telpā, kur trīs vilcienu kavēšanās dēļ bija ļoti daudz pasažieru». Pēc viņa teiktā, teroriste iedarbinājusi spridzekli, kad viņai sācis tuvoties pie metāla detektora strādājošais policists.

Sakarā ar Volgogradā notikušo teroraktu kaimiņos ar Volgogradas apgabalu esošajos reģionos tiks pastiprināti drošības pasākumi.

«[Drošības] pasākumi tiks pastiprināti visos Volgogradas kaimiņu subjektos. Papildus policijas vienības tiks nosūtītas uz stacijām, tirdzniecības centriem un citām cilvēku pilnām vietām,» aģentūrai «RIA Novosti» sacīja avots drošības spēkos.

Savukārt Iekšlietu ministrija paziņoja, ka terorakta dēļ tiks pastiprināta drošība un rūpīgāk pārbaudīti pasažieri dzelzceļa un autobusu stacijās.

Oktobra nogalē pasažieru autobusā Volgogradā uzspridzinājās pašnāvniece, nogalinot sevi un vēl sešus cilvēkus un vairāk nekā 40 ievainojot.

Drošības situācija Krievijas dienvidu reģionos ir nozīmīgs jautājums pirms nākamgad Sočos paredzētajām ziemas olimpiskajām spēlēm.

Uz augšu