Sv 11.04.2021.

Uz mēnesi atceļ VID jaunās ēkas nodošanu ekspluatācijā

Valsts ieņēmumu dienesta jaunā administratīvo ēku kompleksa būvlaukums.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jauno ēku ekspluatācijā plānots nodot februāra vidū, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja SIA «Biroju centrs Ezerparks» sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Krivade.

Jau ziņots, ka iepriekš VID jaunās biroju ēkas nodošana ekspluatācijā bija paredzēta 13.janvārī. Krivade informēja, ka pašlaik šis termiņš noteikts mēnesi vēlāk - 13.februārī.

Viņa skaidroja, ka projekta realizācijas gaitā VID trīs reizes veica iekšējo reorganizāciju, kas ietekmēja gan darbinieku skaitu, gan departamentu izvietojumu. Tāpēc ēka vairākas reizes tika pārprojektēta, kas arī ietekmē gala nodošanas termiņu. Termiņa pagarinājums ir saistīts ar VID prasībām pēc izmaiņām telpu plānojumā un funkcionalitātē.

Kā ziņots, «Biroju centrs Ezerparks» sācis VID jaunā administratīvo ēku kompleksa fundamentālu pārbaudi. Tās rezultāti būs zināmi 10. februārī. Pārbaudi veic industriālo iekārtu, produktu un darba vides inspicēšanas, testēšanas un sertificēšanas uzņēmums AS «Inspecta».

Plānots, ka jaunajā administratīvo ēku kompleksā Talejas ielā 1 strādās vairāk nekā 2500 darbinieku no visām, patlaban 14 dažādās adresēs Rīgā esošām VID struktūrvienībām, kā arī atradīsies plašs un ērts klientu apkalpošanas centrs.

Ēku kompleksa projekta īstenotājs ir SIA «Biroju centrs Ezerparks», projekta autors - arhitektu birojs «Sarma & Norde Arhitekti», būvuzraudzību veic SIA «Būves un būvsistēmas», būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA «Re&Re», bet projekta finansētājs - banka «Nordea».