«Audi» radījis sistēmu, kas ļauj neapstāties pie luksoforiem

FOTO: grendelkhan, CC BY-SA 2.0

Katram, kurš ikdienā spiests braukt cauri kādai lielākai pilsētai, daudzie luksofori var būt visai kaitinošs pārbaudījums. Autoražotājs «Audi» nolēmis tam pielikt punktu un tāpēc izstrādājis sistēmu, kas nolasa luksoforu signālu un aprēķina, cik ātri jābrauc, lai krustojumu šķērsotu bez apstāšanās.

«Audi» šobrīd testē sistēmu «Traffic Light Assist» jeb «Luksofora palīgs», kas autovadītāju informē, cik daudz ir atlicis līdz nākamajam sarkanās gaismas signālam, palīdzot autovadītājam piemērot braukšanas ātrumu, lai pie luksofora nebūtu jāapstājas.

Auto panelī ierīkotā «Luksofora palīga» ikona informē vadītāju, cik sekundes atlikušas līdz brīdim, kad zaļo gaismu nomainīs sarkanā un tiek parādīts arī ātrums, ar kādu ieteicams braukt, lai nebūtu jāapstājas. «Palīgs» ir savienots ar luksoforu elektronisko tīklu un tādējādi gaismas pārslēgšanās laiku spēj noteikt ar sekundes precizitāti.

«Audi» šo sistēmu testējusi jau vairākās Vācijas pilsētās, kā arī Itālijā. Frankfurtē pie Mainas ar sistēmu tika savienoti 20 luksofori, kas ļāva testa automašīnai šo ceļa posmu veikt bez apstāšanās.

Uzņēmums aprēķinājis, ka šīs sistēmas ieviešana Vācijā ikgadēji ļautu ietaupīt 900 miljonus litru degvielas.

Sešu mēnešu testa fāzē «Luksofora palīgu» izmēģināja 500 autovadītāji, pārvietojoties 120 automašīnās un trijos motociklos un kopā nobraucot 1,65 miljonus kilometru.

Uz augšu