Dāvja Kaņepes un Mārtiņa Grauda jaunākās filmas kinoteātrī «Kino Bize»

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 17. janvārī plkst. 20:30 kinoteātris «Kino Bize» demonstrēs Latvijas kinorežisoru Dāvja Kaņepes un Mārtiņa Grauda jaunākās filmas «Vadātājs» un «Gauja. Divreiz vienā upē», kas tika iekļautas programmā «Latvijas kods. Latvijai 95. Latvija šodien», kura tapusi kā māksliniecisks mūsdienu Latvijas portretējums un veltījums mūsu valsts 95. gadadienā. 

Vispirms tiks demonstrēta jaunā režisora Dāvja Kaņepes filma «Vadātājs» (Mistrus Media). Filmas veidotāji devās ceļojumā pa Latviju, lai ieskatītos acīs latviešu vadātājam – gan tam, kas mājo pašā cilvēkā, gan mūsdienu Latvijas sociālajos procesos. «Latvieši esot viena no māņticīgākajām tautām Eiropas Savienībā. Radās ideja izveidot filmu, kas, meklējot vadātāju, pati pārņem savā varā skatītāju un liek aizdomāties par važām viņā pašā,» skaidro filmas režisors Dāvis Kaņepe. Veidojot filmu vairāku tūkstošu kilometru garā ceļojumā pa Latviju, radās jautājums, vai Latvija kā valsts ir apmaldījusies un vai sabiedrībā valdošais apjukums ir Vadātāja roku darbs. Filmu veidotāji paši apmaldās.

Otra ir režisora Mārtiņa Grauda filma «Gauja. Divreiz vienā upē» (SKUBA films), kurā tiek dokumentēta Latvijas mūsdienu realitāte Gaujas krastos, atsaucoties uz vienu no pirmajām latviešu skaņu dokumentālajām filmām «Gauja» (1934). «Ar filmas producentiem Sandiju Semjonovu un Gundaru Rēderu, kā arī redaktoru Ati Klimoviču tvērām notikumus un nejaušības Gaujas krastos teju pēc 80 gadiem. Fiksējām gan notikumus, gan cilvēku pārdomas par šo upi, dokumentāli poētiskā stilā atspoguļojot Latvijas realitāti,» filmas veidošanas procesu apraksta režisors Mārtiņš Grauds.

Pirms latviešu režisoru darbiem plkst. 18.00 kinoteātris «Kino Bize» atsāks regulārā repertuāra izrādīšanu ar Baltijas pirmizrādi brazīliešu filmai «Kaimiņu trokšņi», kas ir kinorežisora Klebera Mendosas Fiļju debijas filma, kas kā labākā filma no Brazīlijas ir izvirzīta februārī gaidāmajai Oskara pasniegšanas ceremonijas balvai par labāko ārzemju filmu.

Filmas «Kaimiņu trokšņi» stāsts ir par pilsētas kvartālu, kur mitinās turīgas ģimenes un to kalpi un kuru pārvalda novecojošs patriarhs ar saviem dēliem. Kad pārvaldnieks negribīgi darbā pieņem privāto apsardzes firmu, lai aizsargātu iedzīvotājus pret neseniem noziedzības uzplūdiem, atklājas nošķirtā sabiedrībā esošās bailes, aizvainojumi un pagātnes noslēpumi, kas nebeidz vajāt.

Uz augšu