Dombrovskis, Viņķele un Pabriks atjauno Saeimas deputātu mandātus

FOTO: Lita Krone/LETA

Saeima ceturtdien atjaunoja deputāta mandātu demisionējušajam premjeram Valdim Dombrovskim (V), bijušajai labklājības ministrei Ilzei Viņķelei (V) un bijušajam aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V), kuri bija nolikuši deputāta mandātu uz laiku, kamēr strādāja iepriekšējā valdībā.

Tāpat 11.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku apstiprināja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvjiem Inesei Aizstrautai, Jurim Vectirānam un Arvilam Ašeradenam.

Pirms Saeimas balsojuma Aizstrauta, Vectirāns un Ašeradens nodeva deputāta svinīgo solījumu, ko apliecināja ar savu parakstu.

Aizstrauta 11.Saeimā ievēlēta no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā un Saeimas sastāvā iestājās, jo deputāta mandātu uz laiku nolicis Jānis Dūklavs, kurš tagad ieņem zemkopības ministra amatu.

Vectirāns 11.Saeimā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā un Saeimas sastāvā iestājās, jo deputāta mandātu uz laiku nolicis Uldis Augulis, kurš tagad ir labklājības ministrs.

Savukārt Ašeradens 11.Saeimā ievēlēts no politisko partiju apvienības «Vienotība» kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā un Saeimas sastāvā iestājās, jo deputāta mandātu uz laiku nolikusi Ina Druviete, kura tagad ir izglītības un zinātnes ministre. Ašeradens arī līdz šim bija 11.Saeimas deputāts un parlamenta sastāvā bija uz laiku, kamēr Valdis Dombrovskis pildīja Ministru prezidenta pienākumus.

Uz augšu