Izsolē pārdoti 80 «Latvijas Krājbankas» bankomāti

FOTO: Foto:Lita Krone/LETA

Šodien notikušajā izsolē pārdoti 80 likvidējamajai AS «Latvijas Krājbanka» piederoši bankomāti, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja bankas administratora SIA «KPMG Baltics» pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Kopumā šodien bija paredzēts izsolīt 131 likvidējamajai AS «Latvijas Krājbanka» piederošu bankomātu.

Izsolē kā vienotu kustamās mantas lietu kopību izdevies pārdot 71 «Winkor Nixdorf» bankomātu «ProCash 2000 xe», četrus «Winkor Nixdorf» bankomātus «ProCash 1500 xe» un piecus «Winkor Nixdorf» bankomātus «ProCash 2050 xe». Kustamās mantas lietu kopības novērtējums un izsoles sākumcena bija 138 445,43 eiro.

«Izsole notika ar lejupejošu soli, jo tā bija pēc kārtas otrā izsole, un tajā piedalījās seši pretendenti. Izsolē uzvarēja juridiska persona no Latvijas, par pirkumu ir jānorēķinās šīs dienas laikā,» skaidroja Fīrmanis.

Savukārt otra izsole, kurā kā kustamās mantas lietu kopību bija paredzēts izsolīt 46 «Winkor Nixdorf» bankomātus «ProCash 2050» un piecus «Winkor Nixdorf» bankomātus «ProCash 2000», nenotika, jo uz to bija pieteicies tikai viens pretendents, sacīja Fīrmanis.

Šīs kustamās mantas lietu kopības novērtējums un izsoles sākumcena bija 39 840,41 eiro.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt «Latvijas Krājbankas» bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija «KPMG Baltics» -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Likvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» administrators «KPMG Baltics» 2013.gadā atguvis līdzekļus gandrīz 67 miljonu eiro apmērā.

Pagājušajā gadā pārdoti «Latvijas Krājbankas» nekustamie īpašumi gandrīz piecu miljonu eiro apmērā, vēl arī no meitasuzņēmumu īpašumu pārdošanas atgūti aptuveni 4,5 miljoni eiro. Kopumā «Latvijas Krājbankai» un tās meitasuzņēmumiem piederēja nedaudz vairāk kā 500 nekustamie īpašumi, bet patlaban pārdota nepilna puse.

2013.gadā tika pārdoti pieci «Latvijas Krājbankas» kredītportfeļi, kuru kopējā vērtība mērāma vairākos desmitos miljonu eiro. Pagājušajā gadā tika atgūti arī kredīti vairāk nekā 57 miljonu eiro apmērā.

Uz augšu