Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Slēpotāja Dauškāne: Nobraucienā aizvēru acis un domāju, kas būs tas būs

FOTO: LOK

Latvijas distanču slēpotāja Inga Dauškāne, kura otrdien olimpiskajās spēlēs sprinta distancē brīvajā stilā ieņēma 59. vietu 67 dalībnieču konkurencē, pēc sacensībām atzina, ka distance, lai arī tikai 1,3 kilometrus gara bijusi ļoti grūta.

«Trase bija mīksta un sniegs ļoti dziļš, vietām sniega putra bija līdz potītēm. Šeit tiešām bija jābūt labam meistarības un sagatavotības līmenim,» pēc sava starta Latvijas žurnālistiem atzina Dauškāne.

Īpaši ekstrēms bijis nobrauciens no kalna. «Paši redzējāt, pat viena no līderēm krita. Tur bija ko turēt, vienubrīd man ausis aizsita ciet. Uz sekundes desmitdaļu arī acis aizvēru un domāju, kas būs, tas būs, bet noturējos,» par piedzīvoto trasē stāstīja slēpotāja.

Trase sarežģīta bijusi jau no sākuma, no pirmā pagrieziena, jo iebraucot sniega putrā slēpes bremzējās, tāpēc bieži vien nācās balansēt. «Treniņā ļoti grūti bija pateikt kā būs sacensībās. Tikai vakar sniegs sāka kļūt mīkstāks. Šodien redzējām, ka organizatori ber kaut kādu ķīmiju trasē, pieļauju, ka tas bija sniega cietināšanai, taču sapulcē pirms sacensībām tas netika apspriests. Tas ir nekorekti, jo smērētājiem un sportistiem grūti saprast kādas slēpes izvēlēties, jo testa kalnā nekas tāds netika bērts, bet te stundu pirms sacensībām viņi kaut ko sāk bērt. Organizatoriem vajadzēja to putru drīzāk pašķūrēt nost, tas būtu prātīgāk, bet kā ir tā ir,» situāciju raksturoja Dauškāne.

Slēpotāja uzskata, ka sasniegusi pieklājīgu rezultātu, jo favorītēm zaudēt 21 sekundi šādā trasē nav slikts rādītājs. «Protams, ja labāk veiktu nobraucienu, būtu zaudējusi varbūt 18 sekundes, un tas jau būtu ļoti labi. Mans mērķis bija pēc iespējas mazāk zaudēt līderēm nevis konkrēta vieta. Pirms sacensībām domāju, ja zaudējušu 20 sekundes, tas būs ļoti labi, bet ja 25 sekundes, tad vidēji,» teica Dauškāne, kura no līderes atpalika par 21,83 sekundēm, bet distanci veica divās minūtēs un 53,90 sekundēs.

Sportiste bija ļoti apmierināta ar smērētāju darbu, jo slēpes slīdējušas ļoti labi. «Smērētāju komanda - Andris Gailītis ar Gati Bērziņu ļoti labi pastrādāja, esmu ļoti apmierināta. Liels paldies viņiem, viņi godam pastrādāja,» Dauškāne bija pateicīga Latvijas slēpotāju palīgiem. Viņa arī paskaidroja, ka sniega putrā slēpes tāpat slīd, bet putra pati par sevi bremzē.

«Tagad gribu atjaunoties, bet par 10 kilometru distanci domāšu rīt, jo būs svarīgi kādas slēpes izvēlēties. Saprotu, ka viegli nebūs, rūpīgi jāpārdomā spēku sadalīšana distancē, arī smērēšanai jābūt perfektai, lai nebūtu tā, ka pēc pieciem kilometriem smērs ir tā nogājis, ka katrā kalnā ir jāskrien,» 10 kilometru klasiskā stila distancei, kurā Dauškāne startēs ceturtdien, ir kārtīgi jāsagatavojas.

Pēc sprinta kvalifikācijas 30 labākās slēpotājas cīņu turpinās izslēgšanas cīņās, kuras sāksies no ceturtdaļfināla. Dauškānei, lai iekļūtu 30 ātrāko skaitā, vajadzēja slēpot 13,73 sekundes ātrāk.

Jau ziņots, ka sprintā vīriešiem Arvis Liepiņš bija 61. ātrākais 86 startējušo konkurencē, bet Jānis Paipals kvalifikācijā ieņēma 71. vietu. Lai iekļūtu trīsdesmitniekā Liepiņam vajadzēja veikt trasi par 11,40 sekundēm, bet Paipalam - par 18,33 sekundēm ātrāk.

Ātrākā slēpotāja kvalifikācijā bija Maikena Kaspersena Falla no Zviedrijas - divas minūtes un 32,07 sekundes, savukārt vīriešiem Ola Vigens Hatestads no Norvēģijas - 3:28,35

Redaktors iesaka