Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Darba meklētāji mēdz «izpušķot» savus CV

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Teju piektā daļa iedzīvotāju jeb 17% respondentu kaut reizi ir melojuši savā pieteikumā kādai vakancei, lai padarītu savu kandidatūru pievilcīgāku, savukārt 83% aptaujāto noliedz sava CV izpušķošanu, liecina speciālistu darba portāla Cvmarket.lv organizētais pētījums.

Pozitīvi, ka lielākā daļa darba meklētāju jeb 86% šobrīd savu darba vietu nemeklē ārpus Latvijas. Savukārt 14% respondentiem Vācija, Lielbritānija un Igaunija šķita kā vispievilcīgākās valstis, kur uzsākt savas darba gaitas, portālu «Apollo«informēja Toms Kursītis, «Cvmarket.lv» pārstāvis.

«Lai darba devēju un darba ņēmēju saikne būtu produktīvāka, ir jāizprot vienam otru un jārunā vienā valodā. Patīkami redzēt, ka lielākā daļa aptaujāto nemaz tik ļoti neinteresējas par darba tirgus aktualitātēm ārpus Latvijas, kas apstiprina augšupejošo situāciju darba tirgū,» stāsta speciālistu darba portāla Cvmarket.lv pārstāve Inga Daliba. «Tāpat interesanti uzzināt darba meklētāju paradumus darba meklēšanas procesā - lieliski, ka cilvēki izmanto individuālu pieeju katram ievietotajam sludinājumam un tas rāda, ka cilvēki aizvien vairāk izprot darba tirgus specifiku.»

97% aptaujāto savu nākamo darba vietu meklē darba meklēšanas portālos, bet 3% paļaujas uz personīgajiem kontaktiem - draugu un paziņu palīdzību. 89% aptaujāto uzskata, ka darba meklēšanas portālos ir reālāk atrast darbu, bet 11% par efektīvāko metodi atzīst personīgo kontaktu apzināšanu.

Savukārt jautājumā «Kam Jūs darba meklēšanas procesā primāri pievēršat uzmanību?», aptaujāto vidū izceļas divas nozīmīgākās komponentes - 46% respondentu svarīgāk vērtē darba devēja tēlu, bet 37% aptaujāto būtiskāks ir norādītais atalgojums. Interesanti, ka tikai 3% ņem vērā paziņu atsauksmes par konkrēto darba vietu.

86% respondentu pirms izsūta pieteikuma formu darba devējam, par uzņēmumu vispirms cenšas iegūt detalizētāku informāciju, bet 14% iepriekšēju izpēti neveic. Tieši tāds pats procentuālais atbilžu sadalījums ir jautājumā «Vai Jūs savu CV un pieteikuma vēstuli pielāgojat katram sludinājumam individuāli?» - 86% pieteikuma formu pielāgo katram darba sludinājumam individuāli, bet 14% izmanto vienu formu visiem konkursiem uz vakancēm.

Vairāk kā pusei aptaujāto (57%) netraucē iepriekš saņemtais atteikums, un viņi ir gatavi piedalīties konkursā atkārtoti uz to pašu vakanci. Viena no darba meklēšanas metodēm ir sava CV ievietošana darba meklētāju datu bāzē, nevis reaģēšana uz konkrētu darba sludinājumu - tādu piekopuši 70% no aptaujātajiem, tostarp šādu pieeju kā pozitīvu vērtē 46%, bet konkrētu viedokli nevarēja sniegt 45% respondentu.

Absolūts vairākums (80%) no darba meklētājiem labprātāk savu CV un motivācijas vēstuli gatavo paši, 14% padomus meklē internetā, bet vēl 6% lūdz draugu vai ģimenes palīdzību.

Speciālistu darba portāls «www.cvmarket.lv» aptauju veica no 2014. gada 11.februāra līdz 18.februārim, virtuālajā vidē aptaujājot 576 interneta lietotājus.