Baleta festivāla ietvaros notiks rotu izstāde «Mīlestība pret neiespējamo»

FOTO: Publicitātes foto

No 8. līdz 30. aprīlim 19. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros Mākslas telpā «Aspazijas 20» notiks izstāde «L’amour de l’impossible» («Mīlestība pret neiespējamo»).

Projekts tapis paralēli ar baleta «Romeo un Džuljeta» iestudēšanu maestro Načo Duato (Nacho Duato) vadībā Mihailova teātrī Sanktpēterburgā, un pirmo reizi tika atklāts vienlaicīgi ar baleta jauniestudējuma pirmizrādi 2012.gada decembrī.

«Mīlestība pret neiespējamo» - tā ir instalācija ar 38 sudraba brošām, ko radījusi Latvijas rotu dizainere Anna Fanigina. Tajās tiek izmantotas fotogrāfijas, dārgakmeņi, vintāžas stikli un veclaicīgas bižutērijas fragmentu jaunie iemiesojumi - sava veida citāti, kas rada saikni ar pagātnes estētiku. Tās ir arī 5 lielformāta melnbaltas fotogrāfijas, ko jauniestudējuma mēģinājumu procesā fotografējis Krievijas Valsts Ermitāžas fotogrāfs-mākslinieks, Jurijs Molodkovecs (Юрий Молодковец). Tās veidotas īpašā tehnikā, kur savienojas impulsīva gaisma, gara kadra ekspozīcija un spēle ar pietuvinājuma maiņu un kameras kustību.

Savā rotu kolekcijā «L’amour de l’impossible» (latv.val. - mīlestība pret neiespējamo) es turpinu pētīt brošu tēmu. Manuprāt, broša ir īpaša rota, kam ir tiesības ‘’uz ielaušanos» mūsu personīgajā telpā. Tā simbolizē spilgtu un dvēseli caurdurošu iespaidu.

''Šoreiz šīs saasinātās sajūtas un vienreizējie pārdzīvojumi, ko mums dāvā balets, nepārtraukti paplašinot iespējamā robežas, rada vēlmi «piespraust tos pie sirds» un aiznest sev līdzi, saglabāt uz ilgu laiku, dalīties ar citiem un iedvesmoties neiespējamajam. «Mīlestība pret neiespējamo» ir spēks, kas ļauj nereālajam kļūt par reālo,'' saka Anna Fanigina.

Jurijs Molodkovecs stāsta: ''Man bija jāatrisina divi uzdevumi - radīt augstvērtīgas mākslas fotogrāfijas, kurām jābūt arī pietiekami dekoratīvām, jo tām jākļūst par izsmalcinātu rotu elementu. Un, otrkārt, mērķis bija izstāstīt pasaules skumjāko mīlas stāstu ar fotogrāfiju palīdzību. Līdzdarbojoties mēģinājumu procesā, centos nofotografēt varoņus tā, lai tie pārvēršas par zīmēm un tēliem, pat par piktogrammām, kas pilnas ar dziļu jēgu.''

Izstāde ar panākumiem ir notikusi Sanktpēterburgā un Maskavā, 2013. gada novembrī brošu kolekcija tika prezentēta arī starptautiskajā mūsdienu rotu izstādē ''Sieraad'' Amsterdamā.

Beidzot projekts tiks parādīts arī Rīgas publikai speciāli šai izstādei radītā mākslas telpā «Aspazijas 20».

Atklāšana: 2014.gada 8.aprīlī plkst. 18:00.

Adrese: Aspazijas bulv. 20, Rīga.

Norises laiks: no 8. aprīļa līdz 30. aprīlim.

Uz augšu