Sv 24.01.2021.

«Nordea» maratona organizatori sola kulturāli bagātīgākās sacensības to vēsturē

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Tradicionālajam «Nordea» Rīgas maratonam šogad tiek gatavota kulturāli bagātīgākā programma sacensību vēsturē, kas sasauksies ar īpašo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projektu «Brīvības ielas kultūras kilometrs» un citiem līdzīgiem pasākumiem.

«Nordea» Rīgas maratons 18. maijā risināsies jau 24. reizi. Arī šogad dalībnieku izvēlei ir pieejamas četras distances - maratona distance (42 kilometri un 195 metri), pusmaratona distance (21 kilometrs un 97,5 metri), kā arī desmit kilometru un piecu kilometru distances.

«Nezinu, vai Rīgā ir vēl kāds pasākums, kas spēj sevī pulcēt 65 valstu pārstāvjus, kā tas pagājušajā gadā izdevās «Nordea» Rīgas maratonam. Jā, mums būs koru olimpiāde ar 90 valstu pārstāvjiem, taču tas ir faktiski vienreizējs notikums, kamēr maratonu rīkojam katru gadu,» šodien preses konferencē izteicās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. «Ir liels prieks redzēt pilsētu pilnu ar skrējējiem, kuri ne tikai gatavojas šim maratonam, bet skrien ikdienā, jo uzskata to par nepieciešamu nodarbi.»

«Tagad mums būs iespēja pierādīt, ka varam šādu pasākumu sarīkot ne tikai augstākajā sportiskajā līmenī, bet arī ar izcili bagātu kultūras programmu,» piebilda Ušakovs.

Sacensību distance šogad ietvers Brīvības ielu, bet samazināts ir tās Krasta ielas posms, kā arī lemts par atteikšanos no skriešanas pa Dienvidu tiltu. «NECom» valdes priekšsēdētājs un organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords uzsver, ka trase no šīm pārmaiņām tikai iegūs, jo tā kļūst arvien centralizētāka.

Pie Brīvības pieminekļa skrējējus sveiks īpaša Eiropas kultūras galvaspilsētas goda sardze, kuru veidos simtiem koristu un dejotāju. «Visi kopīgi varēs sadziedāties, tādējādi atbalstot skrējējus, bet pasākuma viesiem būs iespēja iesaistīties kopīgos kultūras svētkos,» skaidroja Nords.

Savukārt uz Elizabetes un Brīvības ielas krustojuma būs izvietota īpaša kultūras skatuve, uz kuras kāps pašmāju slavenākie mūziķi. Visā Brīvības ielas garumā norisināsies virkne citu mākslas priekšnesumu, bet katrs trases muzikālais punkts būs veltīts un pakārtots kādai konkrētai valstij.

«Mūs priecē, ka arvien vairāk skrējēju migrē no īsajām distancēm uz garākām,» izcēla Nords, piebilstot, ka šogad palielināts sacensību balvu fonds, tam sasniedzot 24 000 eiro. Ceturtā daļa no tā pienāksies vienīgi pašmāju sportistiem, tādējādi stimulējot viņu dalību sacensībās.

Latviju sacensībās pārstāvēs arī valsts labākie garo distanču skrējēji Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs, bet starp maratona favorītiem būs arī spēcīgākie Krievijas, Japānas, Kenijas, Etiopijas un citu maratona lielvalstu pārstāvji.

«Pavasari Rīgā var atpazīt ar lielo skrējēju skaitu ielās. Tas ir laimes hormona izstrādāšanas paņēmiens,» uzsvēra «Nordea» bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks, kam sadarbība ar maratonu ilgst jau astoņus gadus. «Tikai ilgtermiņa attiecībās ir iespējams vairot panākumus, kas mums ir ārkārtīgi svarīgi. Šajos gados valstī ir izveidota skriešanas kultūra. Šis noteikti būs īpašs maratona gads.»

Tikmēr SIA «Lattelecom» turpinās piedāvāt komandu sacensības un platformu «uzmundrini.lv», kurā ikviens var nodot savus sveicienus skrējiena dalībniekiem, kā arī izveidojusi īpašu viedtālruņiem piemērotu maratona aplikāciju.

Šīgada sacensību oficiālo kreklu dizaina autors ir Ilmārs Blumbergs.

«Nordea» Rīgas maratons jau trešo gadu pēc kārtas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi, kas nozīmē, ka šis ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā ar augstāko starptautisko kvalitātes novērtējumu.

Dalībai maratonā ir iespējams pieteikties līdz 17. maijam, piesakoties oficiālajā mājaslapā «nordearigasmaratons.lv» un «Nordea» bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Pērn «Nordea» Rīgas maratons pulcēja 22 020 dalībniekus no 65 pasaules valstīm.

Redaktors iesaka