Babkinai uzvara ļauj saglabāt cerības uz Eirolīgas pusfinālu (1)

Latvijas basketbolistes Elīnas Babkinas pārstāvētā Orenburgas «Nadežda» no Krievijas šodien FIBA Eirolīgas finālturnīra mačā spraigā duelī ar 57:55 (17:18, 12:17, 12:11, 16:9) pieveica Čehijas komandu Prāgas ZVVZ USK, saglabājot reālas izredzes kvalificēties pusfinālam.

Maču labāk iesāka Prāgas kluba basketbolistes, pirmajās piecās minūtēs panākot 13:4, tomēr līdz pirmās ceturtdaļas beigām «Nadežda» samazināja rezultāta starpību līdz minimumam - 17:18. Otro ceturksni atkal labāk iesāka Čehijas komanda, kas 23. minūtē pirmo reizi sasniedza vismaz desmit punktu pārsvaru (30:19).

Mača turpinājumā Orenburgas vienība centās deficītu sadeldēt, vairāk nekā septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām panākot minimālo 47:48, bet pēc pāris minūtēm izdevās jau izvirzīties vadībā (54:51). Pamatlaika pašā izskaņā «Nadežda» spēlētājām izdevās vadību nosargāt, turklāt palīdzēja arī Babkinas precīzais soda metiens 12 sekundes pirms dueļa beigām, kas tobrīd panāca 57:53.

Babkina šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un 50 sekundes, gūstot astoņus punktus. Latvijas basketboliste iemeta abus divpunktu metienus, vienu no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Tāpat Babkinas rēķinā četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, divas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Kā zināms, finālturnīra pirmajā mačā «Nadežda» ar 47:80 pārliecinoši piekāpās pašreizējām čempionēm Jekaterinburgas UGMK, kur spēlē Anete Jēkabsone-Žogota.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar vienu uzvaru vienā spēlē ir UGMK, kurai ar vienu panākumu divos mačos seko «Nadežda» un ZVVZ USK. Zaudējumu vienīgajā spēlē līdz šim piedzīvojusi Francijas komanda Buržas «Tango». Šajā apakšgrupā šodien atlicis aizvadīt maču starp UGMK un «Tango».

Eirolīgas labāko astoņu komandu finālturnīrs Jekaterinburgā risināsies līdz 13. aprīlim. Vienības sadalītas divās apakšgrupās pa četrām katrā, bet pusfinālam kvalificēsies divi labākie klubi no katras grupas. Pusfināli risināsies piektdien, bet fināls tiks aizvadīts svētdien.

A apakšgrupā cīnās Kajseri «Kaskispor» (Turcija), Vidnojes «Sparta&K» (Krievija), Stambulas «Fenerbahce» un Stambulas «Galatasaray» (abi - Turcija).

Finālturnīrs Jekaterinburgā norisinājās arī pagājušajā sezonā, kad tajās triumfēja mājinieces UMGK, pieveicot latvietes Ievas Kubliņas pārstāvēto Stambulas «Fenerbahce».