Ādažu dome nobremzē satiksmi Tallinas šosejas sākumā

FOTO: Edgars Priedītis/LETA

Kopš pirmdienas Tallinas šosejas sākumā, posmā no Baltezera līdz pagriezienam uz Carnikavu, ir uzstādītas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes, samazinot atļauto braukšanas ātrumu no 90 kilometriem stundā līdz 70 kilometriem stundā.

Kā skaidro ceļu uzturētāji «Latvijas Valsts ceļi», vairākus kilometrus garajā ceļa posmā atļautais braukšanas ātrums samazināts pēc Ādažu novada domes iniciatīvas. Pašvaldība šādi vēloties uzlabot satiksmes drošību, kas esot nepieciešams, jo šajā ceļa posmā esot ievērojami palielinājies satiksmes negadījumu skaits - kopš 2007.gada vidēji gadā notiek ap 15 satiksmes negadījumu, kuros kopumā šajos gados gājuši bojā seši cilvēki.

Tāpat lēnāka satiksme esot nepieciešama, jo augusi satiksmes intensitāte - vidēji katru dienu šajā posmā pārvietojas 11 500 automašīnas - un paralēli pēdējos sešos gados par 30% pieaudzis iedzīvotāju skaits Ādažos. Līdz ar iedzīvotāju skaita pieaugumu abās pusēs autoceļam attīstījusies individuālo dzīvojamo māju būvniecība un esot palielinājusies gājēju kustība. Lai gājēji varētu šķērsot šoseju, pirms vairākiem gadiem par to jau ticis uzbūvēts gājēju tilts.

Pašvaldība arī argumentē, ka autoceļa posmā no Gaujas ielas līdz Draudzības ielai Ādažu centra pusē uzbūvēti tirdzniecības centri «Rimi» un «Maxima», degvielas uzpildes stacijas «Neste», «Dinaz» un citi, autoservisi un citas sabiedriskās ēkas, kuru dēļ esot nepieciešams samazināt atļauto braukšanas ātrumu.

Uz augšu