Šlesers: Pie varas jālaiž SC, citādāk Latvijā var piedzīvot Ukrainu

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Ja nākamajās vēlēšanās «Saskaņas centrs» (SC) iegūs vēl vairāk balsu, bet pārējo partiju attieksme pret SC nemainīsies un šī partija joprojām netiks laista pie varas, Latvijā var tikt piedzīvota «Ukraina miniatūrā», laikrakstā «Diena» izteicies politiķis Ainārs Šlesers, kurš caurkrita iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, bet pašlaik mēģina atgriezties ar nācijas izlīguma lozungiem.

Pēc Šlesera domām, ja visas partijas vienosies par principu «nelaidīsim «Saskaņu» pie varas», tad šī partija pēc vēlēšanām varot izjukt, bet tas nebūšot iemesls priecāties, jo tās vietā stāšoties «Lindermani, Osipovi, Ždanokas un tā tālāk». «Apvienosies un parādīs, ka ir īstie. Un ticiet man, tanī brīdī, kad nebūs šīs mērenās «Saskaņas» un būs īstie radikāļi, daudziem viņi patiks labāk, jo viņi būs atklātāki - pateiks to, ko cilvēki domā, aicinās uz rīcību,» izteicies politiķis, «revolūcijas organizē (...) mazākums! Tas dod impulsu, un pūlis pienāk klāt. Līdz ar to mums jādara viss iespējamais, lai neļautu šo radikālo spēku konsolidāciju.»

Kandidējot uz nākamo Saeimu, Šlesers cer vēl pirms vēlēšanām vienoties ar SC par sadarbību. «Mans mērķis būtu izveidot alternatīvu koalīciju esošajai, kurā piedalītos tie, kuri šodien nav pie varas un kuri jau pirms vēlēšanām izveidotu vienotu valdības modeli, ko piedāvātu sabiedrībai ar visiem ministriem, ar visu programmu, un skaidri parakstītos par nācijas izlīguma un ekonomisko programmu. Veidot alternatīvu koalīciju esošajai pseidotiesiskuma koalīcijai. Un lai tie, kas ir pie varas, apvienojas, un otrā pusē apvienojas citi. Lai ir divi lieli spēki kā Amerikā.»

Uz augšu