VW paziņo par nodomu radīt auto ar desmit ātrumiem

FOTO: jaronbrass, CC BY-NC-ND 2.0

Autoražotāji nav atteikušies no saviem nodomiem palielināt pārslēdzamo ātrumu skaitu. Eiropas lielākais autoražotājs «Volkswagen» (VW) paziņojis, ka šobrīd izstrādā projektu desmit ātrumu pārnesumkārbai, ziņo «Wroom.ru».

VW aizsācis darbu pie automatizētas desmit ātrumu pārnesumkārbas, kas būs aprīkota ar diviem sajūgiem - tā dēvētās DSG sistēmas. Galvenais projekta mērķis ir degvielas patēriņa samazināšana.

Pagājušajā gadā pirmo reizi daudzpakāpju pārnesumkārbas projektu uzsāka vācu kompānija ZF, kas šo sistēmu aprīkoja «Range Rover Evoque» un «Jeep Cherokee» automašīnas. Viņi gan atzīmē, ka degvielas ietaupījums nav pārnesumkārbas galvenā priekšrocība. Būtiskākais uzlabojums esot pārnesumu diapazona paplašināšana, kas īpašas priekšrocības uzrāda braukšanā pa bezceļiem. Ar DSG sistēmu aprīkotās automašīnas ZF projektā spēja ietaupīt 4% degvielas.

2012.gada beigās arī lielākie ASV autoražotāji «General Motors» un «Ford» paziņoja par deviņu pakāpju pārnesumkārbas projektu. Pēc ASV ekspertu domām automašīnas, kas aprīkotas ar šādu sistēmu, varēs ietaupīt par līdz 16% degvielas.

Uz augšu