C 3.12.2020.

Prokopčuka: Šīgada «Nordea» Rīgas maratons paliks atmiņā

FOTO: Zilgma Kukle/LETA

Svētdien gaidāmais «Nordea» Rīgas maratons, pateicoties tā kuplajai kultūras pasākumu programmai, būs atmiņā paliekošs, pārliecināta slavenākā Latvijas gargabalniece Jeļena Prokopčuka.

Svētdien, 18.maijā, «Nordea» Rīgas maratonā piedalīsies vairāk nekā 23 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm, dalībniekiem startējot piecu kilometru, desmit kilometru, pusmaratona un maratona distancēs. Dalībnieku skaits pārspējis pagājušā gada rādītājus, bet sacensībās startējošo ārzemju skrējēju skaits pieaudzis par 30%.

«Man patīk, ka maratons attīstās. Prieks un gods, ka Latvijā ir laba līmeņa sacensības,» piektdien preses konferencē pauda Prokopčuka, kura treniņa nolūkos veiks pusmaratona distanci. «Te ir vislabākais skatītāju atbalsts. Šīgada «Nordea» Rīgas maratons, pateicoties kultūras kilometram, būs atmiņā paliekošs.»

Sacensību laikā uz Elizabetes un Brīvības ielas krustojuma būs izvietota īpaša kultūras skatuve, uz kuras kāps pašmāju slavenākie mūziķi. Visā Brīvības ielas garumā norisināsies virkne citu mākslas priekšnesumu, bet katrs trases muzikālais punkts būs veltīts un pakārtots kādai konkrētai valstij. Brīvības ielas kultūras kilometra programma iekļaujas Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu programmā.

«Kultūras ideja radās, jo tā varam konkurēt ar ārvalstu maratoniem - kultūras ziņā, nevis ar lielāko tiltu,» izteicās «Nordea» Rīgas maratona vadītājs un «NECom» valdes priekšsēdētājs Aigars Nords.

«Rīga maratonam šogad ir daudz devusi. Labi, ka dažādas jomas satiekas un papildina viena otru. Mums ir ambīcijas, tāpēc stāvēsim par kultūru, pat skrienot,» piebilda nodibinājuma «Rīga 2014» vadītāja Diāna Čivle.

«Ceru, ka būs labs laiks. Ja nebūs vēja, būs labi. Visgrūtākais pērn bija Vanšu tilts un bruģakmens uz ielām,» izteicās pagājušā gada sacensību uzvarētājs Dankans Kehs no Kenijas, kamēr Latvijas rekordists maratonā Valērijs Žolnerovičs savu sniegumu un kopējos rezultātus atteicās komentēt. «Negribu prognozēt rezultātu, bet labprāt pacīnīšos ar viesiem.»

«Nordea» Rīgas maratons svētdien risināsies jau 24.reizi.

Sacensību distance šogad ietvers Brīvības ielu, bet samazināts ir tās Krasta ielas posms, kā arī lemts par atteikšanos no skriešanas pa Dienvidu tiltu.

«Nordea» Rīgas maratons jau trešo gadu pēc kārtas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi, kas nozīmē, ka šis ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā ar augstāko starptautisko kvalitātes novērtējumu.

Pērn «Nordea» Rīgas maratons pulcēja 22 020 dalībniekus no 65 pasaules valstīm.

Redaktors iesaka