Maizītis: Riski bija pietiekami nopietni, lai atteiktu Brokai pielaidi valsts noslēpumam

FOTO: Foto:Ieva Čīka/LETA

Riski bija pietiekami nopietni, lai atteiktu tieslietu ministrei Baibai Brokai pielaidi valsts noslēpumam, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

Viņš norādīja, ka to ir neiespējami atklāt publiski, un neviena valsts to arī nedara.

«To ir neiespējami atklāt publiski, un neviena valsts par to nerunā publiski. To ir neiespējami pateikt, jo tā visa ir klasificēta informācija, kas jāsargā gan personas, pret kuru tiek pieņemts lēmums, dēļ, gan trešo personu datu aizsardzības dēļ. Tas ir vesels informācijas komplekss, kas ir jāaizsargā, un kura aizsargāšana ir pāri sabiedrības tiesībām zināt un iepazīties ar šo lēmumu,» sacīja Maizītis.

Maizītis uzsvēra, ka ar SAB lēmumu ir tiesīgs iepazīties vienīgi ģenerālprokurors, Broka iepazīstināta vienīgi ar paziņojumu par šo lēmumu.

Viņš tāpat atzīmēja, ka «tiklīdz runa ir par jebkādiem - pozitīviem vai negatīviem -lēmumiem, kas saistīti ar kādu politiķi, vienmēr tiek piesaukta politiskā angažētība» taču «tā drošības iestādes nerīkojas».

Jau vēstīts, ka SAB nav piešķīris pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai.

SAB priekšnieks Jānis Maizītis premjeri Laimdotu Straujumu (V) informējis par lēmuma iemesliem, tomēr Straujumai nav tiesību tos izpaust plašākai sabiedrībai un viņa arī atturējās vērtēt, cik nopietni ir šie iemesli.

Uz augšu