Šlesers grib veidot ekspremjeru partiju

Ilustratīvs foto: Latvijas 20 gadu 16 valdību 11 premjeri kopīgā foto.

FOTO: Ministru kabinets

Politiķis Ainārs Šlesers 12.Saeimas vēlēšanas varētu startēt ar jaunu partiju, kas zem viena karoga apvienos vairākus kādreizējos valdības vadītājus, šodien ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Jaunajai partijai iecerēts piesaistīt kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi, Valdi Birkavu. Katrs no viņiem ir bijis sava laika redzamākā figūra, kuras vārds politikas vēsturē ierakstīts gar ar pozitīviem, gan negatīviem vērtējumiem.

Šlesers pagaidām uz telefona zvaniem neatbild, taču to, ka ideja, veidot ekspremjeru partiju, pastāv, «Neatkarīgajai» apliecināja vairāki aptaujātie politiķi.

Otrās brīvvalsts pirmais premjerministrs Godmanis joprojām ir aktīvs politiķis, kurš pēdējos piecus gadus strādājis Briselē. Pēc neveiksmīgā mēģinājuma atrast jaunu partiju startam šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, viņa politiskā kapacitāte pagaidām ir neizmantota, savukārt pats ekspremjers neslēpj vēlmi turpināt politisko karjeru. Sarunā ar «Neatkarīgo» Godmanis nesniedza tiešu atbildi uz jautājumu, vai Šlesers viņu ir uzrunājis iesaistīties jaunajā partijā, taču pēc frāzes «nāks laiks, nāks atbildes» laikraksts secina ka šāda ideja Godmanim neesot sveša.

Daudz atklātāks ir brīvvalsts otrais Ministru prezidents Birkavs, kurš jau ilgus gadus darbojas informācijas tehnoloģiju un būvniecības nozarē. «Esmu par šo tēmu garām ejot, runājis ar Aināru Šleseru, taču mans viedoklis nav maināms. Es pie politikas neatgriezīšos, tas man ir noiets etaps. Varu palīdzēt ar padomu, bet neko vairāk,» laikrakstam atklājis Birkavs.

Birkava pēctecis valdības vadītāja amatā - Gailis - neslēpj, Šlesers ir viņu uzrunājis. «Atbildi vēl neesmu devis. Jāpadomā. Taču pret savu iespējamo atgriešanos politikā esmu noskaņots skeptiski. Man nav tādu ambīciju. Ideja nenoliedzami ir laba, jo visi ekspremjeri ir pieredzējuši cilvēki. Taču man privāti dzīvē ir citi izaicinājumi un projekti. Tagad esmu pats sev saimnieks un nodarbojos ar lietām, kas mani patiesi interesē. Lai atkal iekāptu saduļķotajā politikas vidē, būtu nopietni jāpadomā. Turklāt šaubos, vai cilvēkiem, kuri reiz vadījuši valdību, būtu interesanti kļūt par ierindas Saeimas deputātiem,» atzina Gailis.

Atgriezties aktīvajā politikā negrasās arī ekspremjeri Andris Bērziņš un Indulis Emsis, kuri abi sarunā «Neatkarīgajai» uzsvēra - tas laiks ir pagājis uz neatgriešanos.

«Neatkarīgajai» nav izdevies noskaidrot ko par šo ieceri domā Andris Šķēle. Savukārt Kalvītis, kurš šobrīd esot Amerikas Savienotajās Valstīs, bijis mazrunīgs; «Esmu uzrunāts. Domāju.»

Līdzīgu atbildi šobrīd sniedzis arī kādreizējais Ministru prezidents Vilis Krištopans, kurš nenoliedz sarunas faktu ar Šleseru, taču pagaidām viņš vēl nav formulējis konkrētu attieksmi pret varbūtējo atgriešanos politikā.

Uz augšu