/nginx/o/2018/07/20/10997121t1h678b.jpg)
«National Geographic» jūlija numurā ir iespēja izlasīt īpašu rakstu par Latvijā sastopamajām savvaļas orhidejām. Tāpat turpinām divus jau iesāktos stātus par pārtiku un pasaules apstaigāšanu.
Šomēnes žurnāls pievēršas Latvijā sastopamo orhideju un tauriņu aprakstam. Lielākoties vietējās orhidejas ir aizsargājamas, jo bieži tiek izmantotas dekorācijas, taču to augšanās ātrums var sasniegt pat 10 gadus līdz pirmajiem ziediem. Latvijā ir iespējams izstaigāt vairākas dabas takas, kurās var novērot visas brīnišķīgās orhidejas. Viena no šādām atrodas Engures dabas parkā - tur ir izveidota 3,5 km gara taka, kurā var pamanīt 22 orhideju sugas. Vislabākais apmeklējuma laiks ir jūnijs, jūlijs, kad ir ziedēšanas periods. Taču puķes mēs varam arī sastapt gan dažādās mitrās vietās, kā grāvmalās, ezeru un ūdensteču piekrastes, gan arī pļavās, mežmalās un pat smilšu kāpās. Tāpat raksta uzzināsiet nedaudz vairāk par 2500 tauriņu sugām, kas pie mums ir sastopamas.
Aizceļojot nedaudz tālāk, līdz Āfrikai, mēs turpinām risināt pārtikas problēmas. Kāpēc lielie uzņēmumi izpērk zemi Āfrikā? Un kāpēc tās auglīgā lauksaimniecības zeme spēs mūs pabarot? Šie ir tikai divi no šomēnes uzdotajiem jautājumiem rakstā «Nākamais pārtikas apcirknis». Iespējams, tieši Āfrika nākotnē palīdzēs atrisināt mūsu problēmas, taču vietējie šobrīd ir ļoti neapmierināti par notiekošo situāciju. Iedzīvotāji apstrādā zemi, lai ar grūtībām sevi pabarotu, taču, ienākot lielajiem uzņēmumiem, zemes tiek atņemtas. Protams, ne visi stāsti ir vienādi, ir arī veiksmes stāsts «Bananalandia», kurš nodrošina darbu 2800 strādnieku un ir palīdzējis uzlabot situāciju.
Turpinām 2013. gada novembrī uzsākto rakstu sēriju par Pola Salopeka piedzīvojumiem projekta «Pametot Ēdeni» ietvaros. Šis stāsts vēsta par Saūda Arābiju un atmiņu akām, kas izbūvētas vienas dienas attālumā viena no otras un domātas svētceļniekiem, ir pamestas un sen aizmistas, tāpat kā senā kultūra, tradīcijas un vēsture. Ienākot globalizācijai un naftas naudai, senais tāpat nomainīts pret jauno un vairs tik retais atceras, kas kādreiz noticis.
Vēl šomēnes lasiet par Smilšu kāpām un pasaulē vienu no lielākajām alu sistēmām Ķīnā.
Atver logu – ielaid pasauli!