Broka vēl arvien nezina ģenerālprokurora lēmumu par pielaides piešķiršanu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) vēl arvien nav zināms ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lēmums saistībā ar ministres sūdzību par pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanu.

Kā aģentūrai LETA norādīja Broka, viņa vēl nezina ģenerālprokurora lēmumu, jo tas tiekot sūtīs uz deklarēto dzīvesvietu. Broka pašlaik atrodas ārpus Latvijas.

Jau ziņots, ka Broka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu ģenerālprokuroram pārsūdzēja jūnija beigās.

Broka nosūtījusi ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdz sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Broka uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram. Savukārt par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, viņa lemšot vēlāk. Broka neizslēdza iespēju vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

SAB pastāvēšanas laikā ģenerālprokurors tikai vienu reizi atcēlis lēmumu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Kā ziņots, arī pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas Broka turpinās pildīt tieslietu ministres pienākumus. Savukārt šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās viņa nestartēs.

Uz augšu