T, 31.05.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Avoti: ES ir gatava Ebolas vīrusam

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Reuters/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) ir nodrošinājusies ar aprīkojumu un gatava novērst Ebolas vīrusa izplatīšanos ES dalībvalstīs, ja no Rietumāfrikas, kur no tā jau miruši simtiem cilvēku, vīruss nonāks Eiropas teritorijā, trešdien paziņoja ES avoti.

«Mēs nevaram izslēgt iespēju, ka Eiropā ierodas kāds Ebolas vīrusa slimnieks, bet mums ir visi līdzekļi, lai izsekotu šādus gadījumus un ātri novērstu plašāku infekciju,» sacīja avots.

«Spānijas pilsētā Valensijā jau ir bijis aizdomīgs gadījums, bet noskaidrots, ka tas nebija Ebolas vīruss,» ziņo avots. «Sistēma nostrādāja. Pacients tika izolēts, un ātri tika veiktas nepieciešamās pārbaudes.»

ES ir medicīniskā brīdinājuma sistēma, lai ātri varētu novērst slimības izplatību, un visām dalībvalstīm ir specializētas slimnīcas un ārstēšanas procedūras.

Galvenā problēma ir sagatavot Ebolas vīrusa skārušo Gvinejas, Libērijas un Sjerraleones kaimiņvalstis, tādu kā Kotdivuāru, «kā arī pat tālāk esošās valstis».

«Galvaspilsētās ir audzis saslimušo cilvēku skaits. Slimībai ir 21 dienas inkubācijas periods, un cilvēki ļoti daudz ceļo,» piebilda avots. «Kļūst arvien grūtāk un grūtāk atrast vietējos darbiniekus, kuri aprūpētu saslimušos.»

ES iepriekš informēja, ka tā ir novirzījusi papildus divus miljonus eiro cīņai ar Rietumāfrikas nekontrolējamo vīrusu. Kopumā ES tagad ir piešķīrusi 3,9 miljonu eiro lielu finansējumu.

«inficēšanās līmenis ir ļoti satraucošs, un mums vajag pastiprināt mūsu darbības, pirms iet bojā vēl daudz cilvēku,» norādīja ES humānās palīdzības komisāre Kristalīna Georgijeva.

ES ir nosūtījusi ekspertus uz slimības skartajām vietām, lai palīdzētu slimniekiem un novērstu slimības izplatīšanos, tomēr Georgijeva aicināja «iesaistīties starptautiskajai sabiedrībai, lai palīdzētu Rietumāfrikai tikt galā ar šiem draudiem».

Līdz šim Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē no Ebolas vīrusa bojā gājuši 670 cilvēki un 1200 ir saslimuši. Nigērijā apstiprināts viens saslimšanas gadījums.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norāda, ka šis ir lielākais dokumentētais Ebolas vīrusa izplatības gadījums, ņemot vērā bojā gājušo skaitu, saslimušo skaitu un ietekmētā reģiona platību.

ES skaidro, ka ir ļoti zems risks, ka vīrus izplatīsies līdz Eiropai, jo lielākā daļa no gadījumiem ir valstu nomaļos reģionos, un saslimušie vai tie, kuri kontaktējas ar saslimušajiem, aicināti būt izolācijā.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu