S 27.02.2021.

Sudrabas partiju jau piemeklējušas nedienas

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītās partijas «No sirds Latvijai» līdzšinējais valdes loceklis, uzņēmējs Viesturs Tamužs paziņojis, ka nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās no šī politiskā spēka saraksta, pārmetot partijas finansēšanu «no nezināmiem avotiem».

«Man ir nepieņemama situācija, ka partija tiek finansēta no nezināmiem finanšu avotiem, ka partijas valdē netiek sniegta nekāda informācija par šo līdzekļu izcelsmi, ka partijas būtiskie lēmumi tiek pieņemti nevis partijas valdes sēdēs, bet Ingunai Sudrabai konsultējoties ar dažādās valodās komunicējošiem, sevi par biznesmeņiem dēvējošiem iespējamiem partijas finansētājiem,» norāda Tamužs paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Savukārt «partijas biedriem, kas ar godīgiem ideāliem un valstiskiem nākotnes centieniem vēl atrodas Ingunas Sudrabas partijas rindās», Tamužs novēl veiksmi politiskajā darbībā un iespējami drīz izprast «patiesos šī politiskā veidojuma spēles noteikumus».

Tamužs arī izstājies no Sudrabas veidotā politiskā spēka. Savukārt «No sirds Latvijai!» vēlāk izplatītajā paziņojumā presei uzsver, ka partijas valde pieņēma lēmumu izslēgt no partijas Tamužu. Tas noticis, jo partijas valdes un Tamuža redzējums par tālāko dalību 12.Saeimas vēlēšanās un plānoto deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu Centrālajā vēlēšanu komisijā būtiski atšķīrās.

Tamužs esot izvirzījis partijas valdei prasības, kuru izpildi mēģināja panākt, ar «nepieņemamām metodēm pārkāpjot ētikas kodeksu». Tamužs esot izvirzījis prasības iekļaut viņu Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ar pirmo numuru, kā arī speciāli izveidot partijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, kuru tad viņš arī ieņemtu. Tāpēc valde nolēma balsot par turpmāku Tamuža palikšanu partijā. Lēmums par Tamuža izslēgšanu tika pieņems vienbalsīgi, norāda partijas preses pārstāvis Mārtiņš Pozņaks.

Tikmēr Tamužs aģentūrai LETA sacīja, ka šodienas partijas valdes sēde esot bijusi «pēdējais piliens», jo tajā viņš neesot varējis saņemt nevienu atbildi uz saviem jautājumiem, tāpēc viņš arī esot pieņēmis tādus lēmumus. Tamužs apstiprināja, ka bija izteicis vēlmi startēt ar pirmo numuru Vidzemes apgabalā.

Tamužs pagaidām nevienā citā politiskajā spēkā darboties neplāno.

Kā apgalvots partijas paziņojumā, «No sirds Latvijai» ir izveidojusi deputātu kandidātu sarakstu, lai vēlētājiem būtu iespēja balsot par profesionāliem un godīgiem kandidātiem un partija sasniegtu iespējami labāku rezultātu vēlēšanās, nevis lai tiktu apmierinātas atsevišķu personu ambīcijas - šis princips tikšot stingri ievērots arī turpmāk.

Kā ziņots, Sudraba, komentējot strauji pieaugušos politiskā spēka ziedojumus, šodien uzsvēra, ka nav iemesla apšaubīt, ka partijai «No sirds Latvijai!» ziedotā nauda ir pelnīta godīgā ceļā un veidā.

Viņa skaidroja, ka partijai pārsvarā ir ziedojuši «uzņēmēji un citi pietiekami turīgi ļaudis, par kuru iespējamiem personiskiem naudas uzkrājumiem īpaši brīnīties būtu lieki». Turklāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam jāpārbauda aizdomīgie ziedojumi. «Protams, ja tiks konstatētas nelikumības no ziedotāju puses, mēs šo naudu nekavējoties atdosim atpakaļ,» akcentē politiķe.

Kā ziņots, Tamužs 10.Saeimas vēlēšanās kandidēja no partiju apvienības «Ražots Latvijā» saraksta un bija šīs apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts.

Aktuālākās ziņas