Portāls min iemeslu, kāpēc Brokai nepiešķīra pielaidi valsts noslēpumam

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nesen demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) savulaik saņēmusi 100 000 ASV dolāru (75 177 eiro) no bijušā sanatorijas «Ķemeri» privatizētāja SIA «Ominasis Latvia» konsultanta, kādreizējā Latvijas goda konsula Marokā Tofika Kavara, kurš vēlāk izsludināts Interpola meklēšanā, raksta portāls «Pietiek.com».

To, ka šāds darījums, kas noformēts kā aizdevums, patiešām noticis, portālam apstiprinājusi arī pati Broka. Turklāt viņa nav slēpusi, ka minētais aizdevums 2004.gadā faktiski bijusi samaksa no «Ominasis Latvia» īpašniekiem par juridisko pakalpojumu sniegšanu vairākos nekustamo īpašumu darījumos. Tomēr joprojām neesot nokārtoti dokumenti, kas oficiāli atbrīvotu Broku no parādsaistībām, tāpēc arī desmit gadus pēc darījuma viņai joprojām ir jādeklarē 100 000 ASV dolāru liels parāds.

Jautāta, kāpēc šo gadu laikā aizvien nav pilnībā nokārtojusi savas saistības ar Kavaru, Broka paskaidrojusi, ka viņš lielākoties uzturas Marokā un Saūda Arābijā, bet Latvijā vairs neierodas, tādēļ arī neesot bijis iespējams «nokārtot papīrus».

Pēc «Pietiek.com» rīcībā esošās informācijas, Kavars pirms vairākiem gadiem izsludināts Interpola meklēšanā, kas arī varētu būt iemesls tam, kāpēc uzņēmējs vairs neierodas Latvijā. «Tāda informācija man nav pieejama, bet esmu ko tādu dzirdējusi,» par Kavara iespējamo atrašanos Interpola meklēšanā portālam komentējusi Broka.

«Pietiek.com» pieļauj, ka minētais Brokas darījums ar Kavaru varētu būt iemesls, kāpēc Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicās viņai izsniegt pielaidi valsts noslēpumam.

Kā ziņots, jūnija sākumā SAB atteicās toreizējai tieslietu ministrei Brokai izsniegt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam, jo pārbaudes gaitā bija konstatējis faktus, kas dod pamatu apšaubīt viņas uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. Kas ir šie fakti, SAB neatklāja ne sabiedrībai, ne pašai Brokai.

Vēlāk Broka SAB atteikumu pārsūdzēja ģenerālprokuroram, bet, saņēmusi negatīvu lēmumu, viņa no tieslietu ministres amata atkāpās.

Uz augšu