Rīgā nosauktas 27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītās filmas

FOTO: Evija Trifanova/LETA

16.septembrī, preses konferences laikā, piedaloties Eiropas Kinoakadēmijas balvas (EFA) valdes priekšsēdētājai, poļu kinorežisorei Agneškai Holandai (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktorei Marionai Doringai (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei, tika paziņotas filmas, kas šogad var pretendēt 27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Biedri no tām 20 valstīm, kurās ir visvairāk EFA biedru, ir nobalsojuši par vienu nacionālo filmu, kura tiek iekļauta sarakstā. Sarakstu ar citām filmām papildināja Atlases komiteja, kuras sastāvā ir EFA valdes locekļi un īpaši aicināti eksperti - Marks Adams (Mark Adams, Lielbritānija), Marita Kapla (Marit Kapla, Zviedrija), Stefans Kitanovs (Stefan Kitanov, Bulgārija), Pazs Lazaro (Paz Pazaro, Spānija), Kristofs Leparks (Cristophe Leparc, Francija) un Elma Tatagariča (Elma Tatagaric, Bosnija un Hercegovina).

Tuvāko nedēļu laikā vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedri balsos par filmām sekojošās kategorijās: Labākā Eiropas filma; Labākais Eiropas režisors; Labākā aktrise; Labākais aktieris un Labākais scenārijs. Nominācijas tiks paziņotas 8.novembrī Seviļas Eiropas Filmu Festivālā Spānijā. Septiņu cilvēku žūrija izlems par uzvarētājiem septiņās kategorijās: Labākais Eiropas operators, Montāžas režisors, Filmas mākslinieks, Kostīmu dizaineris, Komponists un Skaņu režisors.

27.Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija notiks Eiropas kultūras galvaspilsētā – Rīgā, 13.decembrī.

27.Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītās filmas:

  • Atsvešināšanās (Alienation)

Bulgārija

Režisors: Milko Lazarov

Scenārija autori: Milko Lazarov, Kitodar Todorov un Georgi Tenev

Producents: Veselka Kiryakova

  • Amour Fou

Austrija/Luksemburga/Vācija

Režisors un scenārija autors: Jessica Hausner

Producenti: Martin Gschlacht, Antonin Svoboda, Bruno Wagner, Bady Minck, Alexander Dumreicher-Ivanceanu un Philippe Bober

  • Brīnišķīgā jaunība (Beautiful Youth)

Spānija/Francija

Režisors: Jaime Rosales

Scenārija autori: Jaime Rosales un Enric Rufas

Producenti: Jaime Rosales, José María Morales, Jérôme Dopffer un Barbara Diez

  • Putnu cilvēki (Bird People)

Francija

Režisors: Pascale Ferran

Scenārija autori: Pascale Ferran un Guillaume Bréaud

Producents: Denis Freyd

  • Aklā (Blind)

Norvēģija

Režisors un scenāriju autors: Eskil Vogt

Producents: Hans-Jørgen Osnes & Sigve Endresen

  • Aklie randiņi (Blind Dates)

Gruzija

Režisors: Levan Koguashvili

Scenārija autors: Boris Frumin un Levan Koguashvili

Producents: Suliko Tsulukidze

  • Golgāta (Calvary)

Īrija/Lielbritānija

Scenārija autors un režisors: John Michael McDonagh

Producents: Chris Clark un Flora Fernandez Marengo

  • Kanibāls (Cannibal)

Spānija/Rumānija/Krievija/Francija

Režisors: Manuel Martín Cuenca

Scenārija autori: Alejandro Hernández un Manuel Martín Cuenca

Producenti: Manuel Martín Cuenca, Fernando Bovaira un Simón De Santiago

  • Šķiras ienaidnieks (Class Enemy)

Slovēnija

Režisors: Rok Biček

Scenārija autori: Nejc Gazvoda, Rok Biček un Janez Lapajne

Producenti: Aiken Veronika Prosenc un Janez Lapajne

  • Betona nakts (Concrete Night)

Somija/Zviedrija/Dānija

Režisors: Pirjo Honkasalo

Scenārija autori: Pirkko Saisio un Pirjo Honkasalo

Producents: Mark Lwoff un Misha Jaari

  • Sapņu zeme (Dreamland)

Šveice/Vācija

Režisors un scenārija autors: Petra Volpe

Producents: Lukas Hobi un Reto Schaerli

  • Godīgā spēle (Fair Play)

Čehija/Slovākija/Vācija

Režisors un scenārija autors: Andrea Sedlackova

Producents: Pavel Strnad, Thommy Kral un Silvia Panakova

  • Force Majeure

Zviedrija/Dānija/Francija/Norvēģija

Režisors un scenārija autors: Ruben Östlund

Producents: Erik Hemmendorff, Marie Kjellson un Philippe Bober

  • Frenks (Frank)

Lielbritānija/Īrija

Režisors: Lenny Abrahamson

Scenārija autori: Jon Ronson un Peter Straughan

Producenti: Ed Guiney, David Barron un Stevie Lee

  • Meiteņu gadi (Girlhood)

Francija

Režisors un scenārija autors: Céline Sciamma

Producents: Bénédicte Couvreur

  • Ardievas valodai (Goodbye To Language)

Francija

Režisors un scenārija autors: Jean-Luc Godard

Producents: Brahim Chioua

  • Citas mājas (Home From Home - Chronicle of a Vision)

Vācija/Francija

Režsiors: Edgar Reitz

Scenārija autori: Edgar Reitz un Gert Heidenreich

Producents: Christian Reitz

  • Cilvēkkapitāls (Human Capital)

Itālija

Režisors: Paolo Virzì

Scenārija autori: Francesco Piccolo, Francesco Bruni un Paolo Virzì

Producenti: Fabrizio Donvito, Marco Cohen, Benedetto Habib, Philippe Gompel un Birgit Kemner

  • Ida (Ida)

Polija/Dānija

Režisors: Pawel Pawlikowski

Scenārija autors: Paweł Pawlikowski un Rebecca Lenkiewicz

Producenti: Eric Abraham, Piotr Dzięcioł, Ewa Puszczyńska un Christian Husum

  • Pazušana rindas kārtībā (In Order of Disappearance)

Norvēģija

Režisors: Hans Petter Moland

Scenārija autors: Kim Fupz Aakeson

Producenti: Finn Gjerdrum un Stein B. Kvae

  • Kertu. Mīlestība ir akla (Kertu. Love is Blind)

Igaunija

Režisors un scenārija autors: Ilmar Raag

Producents: Riina Sildos

  • Leviatans (Leviathan)

Krievija

Režisors: Andrey Zvyagintsev

Scenārija autors: Oleg Negin un Andrey Zvyagintsev

Producents: Alexander Rodnyansky un Sergey Melkumov

  • Dzīve akvārijā (Life in a Fishbowl)

Islande/Zviedrija/Somija/Čehija

Režisors: Baldvin Zophoníasson

Scenārija autori: Baldvin Zophoníasson, Birgir Steinarsson

Producenti: Julius Kemp, Ingvar Thordarson, Per Janérus, Markus Selin, Jukka Helle, Karla Stojakova

  • Ar aizvērtām acīm dzīvot ir viegli (Living is Easy with Eyes Closed)

Spānija

Režisors un scenārija autors:David Trueba

Producents: Cristina Huete

  • Loke (Locke)

Lielbritānija

Režisors un scenārija autors: Steven Knight

Producents: Guy Heeley un Paul Webster

  • Makondo (Macondo)

Austrija

Režisors un scenārija autors: Sudabeh Mortezai

Producents: Oliver Neumann un Sabine Moser

  • Miss vardarbība (Miss Violence)

Grieķija

Režisors: Alexandros Avranas

Scenārija autori: Alexandros Avranas un Kostas Peroulis

Producenti: Christos V. Konstantakopoulos, Vasilis Chrysanthopoulos un Alexandros Avranas

  • Misters Tērners (Mr. Turner)

Lielbritānija/Francija/Vācija

Režisors un scenārija autors: Mike Leigh

Producents: Georgina Lowe

  • Nimfomānija. I un II daļa (Nymphomaniac Director's Cut - Voluma 1 & 3)

Dānija/Vācija/Francija/Beļģija

Režisors un scenārija autors: Lars von Trier

Producents: Louise Vesth

  • Par cilvēkiem un zirgiem (Of Horses and Men)

Islande/Norvēģija/Vācija

Režisors un scenārija autors: Benedikt Erlingson

Producents: Fridrik Thor Fridriksson

  • Papuša (Papusza)

Polija

Režisori un scenārija autori: Joanna Kos-Krauze un Krzysztof Krauze

Producents: Lambros Ziotas

  • No kolonijas uz cietumu (Starred Up)

Lielbritānija

Režisors: David Mackenzie

Scenārija autors: Jonathan Asser

Producents: Gillian Berrie

  • Klusā daba (Still Life)

Lielbritānija/Itālija

Režisors un scenārija autors: Uberto Pasolini

Producenti: Uberto Pasolini, Felix Vossen un Christopher Simon

  • Stratosa (Stratos)

Grieķija/Vācija/Kipra

Režisors: Yannis Economides

Scenārija autori: Yannis Economides, Thanos Xiros, Vangelis Mourikis, Christos V. Konstantakopoulos un Harry Lagoussis

Producents: Christos V. Konstantakopoulos

  • Šī jaukā meiča (That Lovely Girl)

Izraēla

Režisors un scenārija autors: Keren Yedaya

Producents: Marek Rozenbaum, Michael Eckelt, Emmanuel Agneray un Jerome Bleitrach

  • Tumšā ieleja (The Dark Valley)

Austrija/Vācija

Režisors: Andreas Prochaska

Scenārija autors: Martin Ambrosch

Producents: Helmut Grasser un Stefan Arndt

  • Bērnudārza audzinātāja (The Kindergarten Teacher)

Izraēla/Francija

Režisors un scenārija autors: Nadav Lapid

Producents: Osnat Keren-Handelsman, Talia Kleinhendler un Carole Scotta

  • Jērs (The Lamb)

Turcija/Vācija

Scenārija autors, režisors un producents: Kutlug Ataman

  • Cilts (The Tribe)

Ukraina

Režisors un scenārija autors: Myroslav Slaboshpytskiy

Producents: Valentyn Vasyanovych un Iya Myslytska

  • Brīnumi (The Wonders)

Itālija/Vācija/Šveice

Režisors un scenārija autors: Alice Rohrwacher

Producents: Carlo Cresto-Dina, Karl Baumgartner, Tiziana Soudani un Michael Weber

  • Divas dienas, viena nakts (Two Days, One Night)

Beļģija

Režisors, scenārija autors un producents: Jean-Pierre un Luc Dardenne

  • Manā ādā (Under the Skin)

Lielbritānija

Režisors: Jonathan Glazer

Scenārija autors: Walter Campbell un Jonathan Glazer

Producents: Nick Wechsler un James Wilson

  • Violeta (Violette)

Francija/Belģija

Režisors: Martin Provost

Scenārija autori: Martin Provost, Marc Abdelnour un René de Ceccatty

Producenti: Miléna Poylo un Gilles Sacuto

  • Valensa (WALESA)

Polija

Režisors: Andrzej Wajda

Scenārija autori: Janusz Głowacki

Producents: Michał Kwieciński

  • Mēs esam labākie (We are the Best!)

Zviedrija/Dānija

Režisors un scenārija autors: Lukas Moodysson

Producents: Lars Jönsson

  • Kad vakars nolaižas pār Bukaresti vai Metabolismu (When Evening Falls on Bucharest or Metabolism)

Rumānija/Francija

Režisors un scenārija autors: Corneliu Porumboiu

Producents: Marcela Ursu

  • Baltais Dievs (White God)

Ungārija/Vācija/Zviedrija

Režisors: Kornél Mundruczó

Scenārija autori: Kata Wéber, Kornél Mundruczó un Viktória Petrányi

Producents: Viktória Petrányi

  • Ziemas sapnis (Winter Sleep)

Turcija/Francija/Vācija

Režisors: Nuri Bilge Ceylan

Scenārija autori: Ebru Ceylan un Nuri Bilge Ceylan

Producents: Zeynep Özbatur Atakan

  • Wolf

Nīderlande

Režisors un scenārija autors: Jim Taihuttu

Producents: Julius Ponten

  • Ievainots (Wounded)

Spānija

Režisors: Fernando Franco

Scenārija autori: Fernando Franco un Enric Rufas

Producents: Koldo Zuazua

Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: www.europeanfilmawards.eu.

Uz augšu