Ņujorkā marihuānas glabāšanas likumi padarīti pielaidīgāki

FOTO: Reuters/Scanpix

Ņujorkā cilvēki turpmāk vairs netiks arestēti par neliela marihuānas daudzuma glabāšanu, pirmdien paziņoja mērs Bils de Blasio.

Sākot ar 19.novembri, cilvēkiem, kuru īpašumā Ņujorkā tiks atrasti mazāk par 25 gramiem «zāles», visticamāk, tiks piespriests 100 dolāru sods.

«Mēs jau esam pieredzējuši, ka lielā mērā ir sarucis gadījumu skaits, kad policija bez vajadzības aptur [potenciālos aizdomās turamos]. Šodien ir vēl viens svarīgs solis,» preses konferencē paziņoja mērs.

«Pārāk daudzi iepriekš netiesātie ir tikuši arestēti par neliela marihuānas daudzuma glabāšanu,» sacīja de Blasio. Mēra meita Kiara pērn tīmekļa vietnē «YouTube» ievietotā video atzina, ka studiju gados smēķējusi «zāli».

Jaunās, ne tik stingrās politikas mērķis ir jaunieši, kuriem turpmāk kādas «kļūdas» pēc vairs nebūs visu atlikušo mūžu jādzīvo ar sodāmību, skaidroja mērs.

«Tā ir daļa no ilgtermiņa centieniem, lai padarītu mūs drošākus,» viņš piebilda.

Ja pie cilvēka tiks atrasti mazāk par 25 gramiem «zāles», tas tiks uzskatīts par «pārkāpumu, nevis noziegumu», sacīja Ņujorkas policijas priekšnieks Bils Bratons.

Līdz ar jaunās politikas ieviešanu policijai atbrīvosies resursi cīņai ar nopietnākiem noziegumiem, norāda reformu atbalstītāji.

Pagājušajā nedēļā vēlētāji Aļaskā, Oregonā, kā arī ASV galvaspilsētā Vašingtonā atbalstīja marihuānas legalizāciju. Pirms diviem gadiem šāds solis jau tika sperts Kolorādo un Vašingtonas štatā.

Tomēr oponenti norāda, ka marihuānas lietošana rada ilgtermiņa psiholoģisko kaitējumu, īpaši cilvēkiem, kas to ir lietojuši jaunībā.

Uz augšu