Raimonds Pauls nosauc Latvijas politiķu «melno sarakstu»

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Pēc maestro Raimonda Paula domām partijas «Vienotība» biedri Valdis Dombrovskis, Solvita Āboltiņa, Andris Vilks un Jānis Reirs savulaik «pielikuši roku» tam, lai «pazustu parlamentārā komisija, kas izmeklēja «Latvijas Krājbankas» lietu».

Par to Pauls paziņojis intervijā radio «Baltkom».

Pauls esot pārliecināts, ka šie cilvēki «gremdēs» arī divas jaunizveidotās parlamentārās komisijas, kas izmeklē Zolitūdes traģēdiju un bankas «Citadele» pārdošanu.

«Jā, tā tas ir pieņemts visos parlamentos - izveidot komisiju, lai izmeklētu kaut ko, viņiem ir liela vara. Un es pēkšņi atcerējos, ka kādreiz bija «Latvijas Krājbankas», kur man nozaga naudu, izmeklēšanas komisija. Šo komisiju ātri nogremdēja. Kāpēc?Tāpēc, ka tas bija izdevīgi ne tikai [«Latvijas Krājbankas» bijušajam līdzīpašniekam Vladimiram] Antonovam, bet arī citiem. Lūk, viņu uzvārdi- Dombrovskis, Āboltiņa, Vilks, finanšu ministrs Reirs, kurš toreiz vadīja Saeimas budžeta un finanšu komisiju un [Daugavpils mērs Jānis] Lāčplēsis, kas bija galvenais šajā izmeklēšanas komisijā,» paziņoja Pauls.

Kā ziņots, 2011.gada novembrī Latvijas finanšu tirgus uzraugi apturēja «Krājbankas» darbību, jo bankā tika konstatēts apmēram 140 miljonu eiro līdzekļu iztrūkums. 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa «Krājbanku» pasludināja par maksātnespējīgu, par «Krājbankas» maksātnespējas administratoru tika apstiprināts «KPMG Baltics». Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt «Krājbankas» bankrotu. Bankrotu lūdza sākt administrators, kas secināja, ka neviens no četriem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Jau ziņots, ka maestro Raimondam Paulam «Krājbankā» bija aptuveni 700 000 latu, no kuriem atgūti tikai 70 000 latu.

Uz augšu