Bagatska vadītā «Ņižņij Novgorod» sagrauj «VEF Rīga» (10)

Gadu savā mājas spēļu sērijā VTB Vienotās basketbola līgas regulārajā turnīrā ar smagu zaudējumu pirmdien noslēdza Latvijas vicečempione «VEF Rīga», «Arēnā Rīgā» ar 59:82 piekāpjoties Latvijas valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadītajai «Ņižņij Novgorod» vienībai no Krievijas, kas izcīnīja 10. panākumu pēc kārtas.

Latvijas kluba rindās Ingus Jakovičs guva 15 punktus, bet Ronalds Zaķis un Artūrs Strēlnieks sameta pa deviņiem punktiem katrs. Strēlnieks izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

Krievijas klubā 24 punktus guva Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) rūdījumu guvušais Terenss Kinsijs, bet Trejs Tompkinss iemeta 19 punktus pretinieku grozā.

Jau pirmajā ceturtdaļā izpaudās eirolīgā spēlējošās «Ņižņij Novgorod» pārākums, jo mājinieki nonāca iedzinējos ar 11:18, bet pēc pirmā puslaika «VEF Rīga» deficīts sasniedza jau 24 punktus - 22:46.

Trešajā ceturtdaļā starpību izdevās nedaudz samazināt, tomēr apdraudēt viesu uzvaru rīdzinieki nespēja un galarezultātā bez ierunām atzina līdervienības pārākumu.

Bagatska vadītajai komandai šī bija tikai trešā spēle viesos, jo septiņas spēles tā aizvadījusi savā laukumā.

«VEF Rīga» - «Ņižņij Novgorod» 59:82 (11:18, 11:28, 22:17, 15:19)

«VEF Rīga»: Jakovičs 15, Zaķis 9, Strēlnieks 9+10 AB, Mejeris 7+5 AB, J. Bērziņš 5+6 AB, Fals 5, Pasečniks 4, Timma 3, Robinsons 2

«Ņižņij Novgorod»: Kinsijs 24, Tompkinss 19+11 AB, Parahovskis 13+10 AB, Baburins 11, Antonovs 9, Hvostovs 4+6 AB, Golovins 2

«VEF Rīga» cieta septīto zaudējumu 11 spēlēs un turnīra tabulā ieņem 11. vietu turnīra tabulā, bet Bagatska trenētā Ņižņijnovgorodas komanda izcīnīja desmito uzvaru tikpat spēlēs, saglabājot līderpozīcijas turnīra tabulā.

Nākamo spēli «VEF Rīga» aizvadīs jau trešdien, kad izbraukumā aizvadīs pēdējo cīņu Eiropas kausa izcīņā, tiekoties ar Slovēnijas klubu Ļubļanas «Union Olimpija». «VEF Rīga» ir zaudējusi izredzes Eiropas kausā iekļūt otrajā kārtā. Līdz gadu mijai Nikolaja Mazura trenētajai komandai vēl būs divas spēles izbraukumā VTB Vienotajā līgā un viena spēle Latvijas Basketbola līgā.