Šodien liela diena smagi slimajam puikam Dāvim

FOTO: ekrānuzņēmums no LTV radījuma "Panorāma"

Smagi slimais deviņgadīgais puika Dāvis šorīt dodas uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu, lai saņemtu nepieciešamo ārstēšanu un atgūtu veselību. 

Kā zināms, zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika saziedoti 317 173,95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro.

Olafs Volrāts, bērnu ķirurgs Dāvja ārstējošais ārsts LNT raidījumam «900 sekundes» pirms izlidošanas sacīja: «Dāvis jūtas labi, domāju, ka no visas sabiedrības iesaistes un atbalsta viņš ieguvis labu garastāvokli. Viņš palicis smaidīgāks un priecīgāks, ka viņu varēs izārstēt un esam ceļam sagatavojušies. Esam sapakojuši lielu somu [zāles] un ceram, ka no tās somas mums neko nevajadzēs.»

Ārsts norādīja: «Plānots, ka ārstēšana sāksies tūlīt kā mēs atbrauksim. Būs analīzes, izmeklēšanas, bet pati procedūra plānota 18.decembrī.»

Dāvja mamma Baiba Januša raidījumam norādīja, ka pārsteidza tā atsaucība un labestība no cilvēkiem, jo ikdienā tu ar to nesaskaries un šis gadījums pierādīja, ka ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir labsirdīgi un saprotoši.

«Mums tas ir īsts Ziemassvētku brīnums. Varu tikai pateikt vissirsnīgāko paldies visiem, kuri ziedoja un domās ir ar mums... Mēs dodamies ar labām domām un pārliecību, ka mājās brauksim veseli. Tikai pozitīvas domas... Savādāk nevar būt,» sacīja Baiba.

Ņemot vērā, ka Dāvja veselības stāvoklis ir vērtējams kā stabils, Bērnu slimnīcas ārstu konsīlijs nolēma, ka zēns ceļā var doties ar regulāro avioreisu, taču, lai lidojumā laikā uzraudzītu un nodrošinātu nemainīgas vitālās organisma funkcijas (elpošanu, sirdsdarbību, asinsspiedienu), kā arī, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu medicīnisko palīdzību, līdzi jādodas gan bērnu intensīvas terapijas speciālistam, gan bērnu ķirurgam.

Vienlaikus ir panākta vienošanās, ka mediķiem pārlidojuma laikā būs iespēja lidmašīnas salonā ņemt līdzi un izmantot nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu un medikamentus, kā arī sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, ir sakāroti gan personu apliecinošie, gan ceļošanas dokumenti bērnam.

Zēns dosies uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu, kas ir viens no lielākajiem pediatriskajiem izpētes un zinātnes centriem visā pasaulē. Tajā pieejamas jaunākās medicīnas tehnoloģijas, kas apvienojumā ar speciālistu profesionālajām prasmēm un īpaši izveidotām ārstēšanas programmām, palīdz bērniem ar ļoti retām un komplicētām saslimšanām, tādejādi saglabājot neskaitāmas bērnu dzīvības no visas pasaules.

Kā zināms, zēnam konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms. Nesniedzot steidzamu palīdzību, slimības iznākums vairumā gadījumu ir letāls. Bērnu slimnīcas ārsti ir veikuši vairākas medicīniskas darbības, t.sk. ķirurģisku limfas atteces traucējumu korekcijas mēģinājumu un citas, kas nav sniegušas cerēto rezultātu. Ņemot vērā to, ka Latvijā limfogrāfija netiek veikta, Bērnu slimnīcas terapeitiskās iespējas ir izsmeltas un ir nepieciešama ārvalstu palīdzība.

Situācijās, kad Latvijā esošo speciālistu zināšanas, pieredze vai medicīnas tehnoloģiju resursi ir nepietiekami, bērniem tiek nodrošināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību kādā no Eiropas Savienības valstīm.

Bērnu slimnīcas ārsti sazinās ar ārvalstu kolēģiem un organizē bērna ārstniecības procesu, savukārt Bērnu slimnīcas fonds uzņemas rūpes par bērna un viena no vecākiem, kā arī pavadošā ārsta transportēšanu un uzturēšanos konkrētajā klīnikā. No valsts līdzekļiem tiek segtas tiešās ārstniecības izmaksas bērnam (operācijas, izmeklējumi u.c. pakalpojumus). Dāvis būs pirmais pacients no Latvijas, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tā ir iespējama tikai ASV.

Uz augšu