Vešņakovs: Ir pozitīvi signāli, ka Latvijas prezidentūra varētu uzlabot ES un Krievijas attiecības

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ir daudz pozitīvu signālu, ka Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē varētu būt nevis konfrontējoša, bet spriedzi mazinoša ES un Krievijas attiecībās, intervijā Latvijas Radio 4 apgalvoja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Pēc Vešņakova teiktā, šādi signāli esot bijuši no valsts vadītājiem. Viņš arī pauda, ka ģeogrāfiskais izvietojums ļauj Latvijai būt tiltam starp ES un Austrumiem. Un, ja pieeja šim jautājumam arī būs pragmatiska, tas ļaušot Latvijas prezidentūras laikā mazināt spriedzi ES un Krievijas attiecībās, kā arī Latvijas un Krievijas attiecībās.

Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šonedēļ uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem par Latvijas prezidentūras ES Padomē plāniem sacīja, ka saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu Eiropas Savienībai (ES) attiecībās ar Krieviju ir jāturpina izmantot diplomātisko dialogu un spiedienu, lai panāktu, ka tiek ievērotas starptautiskās tiesības un vienošanās.

Viņa norādīja, ka pilnībā piekrīt to EP deputātu viedoklim, kuri pauž, ka Krievijas agresija Ukrainā ir jautājums arī par Eiropas un pasaules drošību. ES nepieciešams saglabāt valstu vienotību šajā jautājumā, arī darbos turpinot aizstāvēt savus principus. Tie paredz arī praktisku un politisku atbalstu Ukrainai.

Uz augšu