Latvijas un Krievijas attiecības ir sliktākās pēdējo 20 gadu laikā, uzskata Vešņakovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pagājušais gads Latvijas un Krievijas attiecībās ir bijis visnelabvēlīgākais pēdējo divdesmit gadu laikā, tomēr ir cerības uz attiecību uzlabošanos šogad, intervijā aģentūrai BNS sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Viņš sacīja, ka to soļu vidū, kas varētu dot iespēju attiecības uzlabot, ir Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizītes Maskavā.

«Kopumā 2014.gads mūsu attiecībās ir bijis visnelabvēlīgākais pēdējo divdesmit gadu laikā. Tādēļ ir jādara viss, lai mēs izietu no šīs melnās joslas. Vairāki pēdējā laikā spertie soļi arī liecina, ka ir cerība starpvalstu attiecības uzlabot. Pie šādiem soļiem es pieskaitu Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča decembra vizīti Maskavā un politiskās konsultācijas ar Krievijas ārlietu ministra pirmo vietnieku Vladimiru Titovu, kā arī Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča janvāra vizīti Maskavā un sarunas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu,» sacīja Krievijas vēstnieks.

Kā iemeslu sliktajām attiecībām viņš minēja atšķirīgo vērtējumu par daudzām 2014.gada norisēm pasaulē, galvenokārt Ukrainā.

«Mēs to, kas notika 2014.gada februārī, vērtējam kā valsts apvērsumu, turklāt es piebilstu - ar nacionālu piesmaku -, kas jau tālāk Ukrainā izraisīja antikonstitucionālas sekas. Tā vietā, lai šādas antikonstitucionālas darbības nosodītu, Latvija, citas Eiropas Savienības dalībvalstis un ASV šīs darbības pat savā ziņā apsveica. Tās arī ir principiālās atšķirības,» teica Vešņakovs.

Vienlaikus vēstnieks pauda pārliecību, ka pašlaik vairākās ES dalībvalstīs ir «radusies sapratne, ka ES ir pieļāvusi kļūdas». «Tajā skaitā arī kļūdu, ievelkot Ukrainu nepārdomātā asociācijas līguma parakstīšanā ar ES, vienlaikus neņemot vērā tās attiecības ar citām valstīm, – pirmkārt ar Krieviju,» apgalvoja Vešņakovs.

Uz augšu