Vējonis sarunā ar Vešņakovu aizrāda par Krievijas izaicinošo rīcību pierobežā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ceturtdien aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu pastiprinātās Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā, portāls «Apollo» uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Ministrs sarunā norādījis, ka nav izprotami Krievijas pastiprināto un bieži vien izaicinošo Krievijas aktivitāšu mērķi iepretim Baltijas valstīm, kas viennozīmīgi veicina spriedzi.

«Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā raisa bažas par drošības situāciju reģionā, jo īpaši Ukrainas notikumu kontekstā, tāpēc aicināju vēstnieku skaidrot, kāpēc kuģi un lidaparāti veic manevrus dažu kilometru attālumā no mūsu valsts robežas. Izpaliekot paskaidrojumam, rodas jautājumi – kas ar šo tiek vēstīts Latvijai un, vai tā ir Krievijas spēku demonstrācija» skaidroja Vējonis.

Ministrs aicināja Krievijas pusi būt atklātākiem un izmantot mūsu rīcībā esošos uzticību veicinošos pasākumus, lai kliedētu bažas par Krievijas mērķiem un nodomiem Baltijas reģionā.

Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir veidot konstruktīvu dialogu un sadarbību ar Krieviju. «Mēs esam par labām kaimiņattiecībām un viens no labu attiecību priekšnosacījumiem ir spēja atklāti runāt par bažām un neskaidriem jautājumiem.»

Uz augšu