Viņķele varētu nolikt deputāta mandātu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Saeimas sastāvā drīzumā iespējamas pārmaiņas, jo deputāte Ilze Viņķele (V) varētu nolikt deputāta mandātu, ja saņems Fulbraita stipendiju studijām ASV.

Savukārt Ekonomikas policija drīzumā varētu nodot prokuratūrai lietu par Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāta Mārtiņa Šica rīcību, vēsta LTV. Viņš, vēl strādājot iepriekšējā darbā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, publiskoja sabrukušajā lielveikalā «Maxima» bojāgājušo vārdus.

Viņķele pašlaik gaida atbildi, vai saņems senatora Dž.Viljamsa Fulbraita vārdā nosaukto stipendiju studijām ASV. Pozitīva lēmuma gadījumā deputāte uz gadu noliks deputāta mandātu. Šādā gadījumā kā nākamais no Rīgas vēlēšanu apgabala Saeimā nonāktu Renārs Putniņš.

Tikmēr Ekonomikas policija turpinot izmeklēšanu par Šica rīcību saistībā ar sabrukušajā lielveikalā «Maxima» bojāgājušo vārdu nodošanu publiskošanai. Ekonomikas policijas vadītājs Gatis Gudermanis par tālāko izmeklēšanas virzību komentārus nav sniedzis, taču LTV rīcībā esošā informācija liecinot, ka jau drīzumā lietu varētu nodot prokuratūrai.

Ja prokurors saskatīs pamatu lietas turpināšanai, Saeimai tiks lūgts izdot Šicu kriminālvajāšanai, un viņš var nonākt līdzīgā situācijā kā viņa partijas biedrs Dainis Liepiņš, lieta pret kuru tiek skatīta tiesā, un viņš ir zaudējis iespējas pilnvērtīgi piedalīties parlamenta darbā.

Uz augšu