Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Hidroizolācija nefunkcionē, jo Latvijas klimatiskajos apstākļos neturas pie virsmas (21)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Latvijā gan privātmājās, gan sabiedriskajos objektos itin bieži saskaras  ar problēmu – tiek izveidota hidroizolācija, visbiežāk ieklājot poliuretāna vai epoksīda šķidro hidroizolācijas  membrānu. Taču hidroizolācija nefunkcionē – neturas pie virsmas, jo tās izveides laikā uz virsmas ir mitrums. Šādā situācijā gandrīz vienīgais Latvijā pieejamais risinājums ir izmantot vācu ražotāja «Holzapfel-bauchemie» šķidro hidroizolācijas membrānu, jo ar to var izveidot kvalitatīvu hidroizolāciju arī uz mitras virsmas. Kā arī šī hidroizolācijas membrāna ir ļoti noderīga, ja jāsavieno dažādi materiāli, piemēram, betons un koks, asfalts, plastmasa, stikls, metāls, ruberoīds, ķieģeļi u.c. «Holzapfel-bauchemie» šķidrās hidroizolācijas membrānas materiālus Latvijā var iegādāties uzņēmumā SIA «Materiāli» [s:50364].

Hidroizolācijas membrāna arī mitrai virsmai.

Latvijā privātmāju saimnieki un objektu apsaimniekotāji bieži nonāk neapskaužamā situācijā - pavasarī konstatē, ka ēkā vai objektā esošā hidroizolācija laiž ūdeni, taču salabot to nekādi nav iespējams, jo Latvijā pieejamās poliuretāna un epoksīda hidroizolācijas membrānas nelīmējas pie konstrukcijas virsmas. Tad parasti virsmu mēģina izžāvēt – ar domu, ka, varbūt, tad hidroizolācijas materiāls turēsies, taču tas atkal neturas.

Atbilde ir pavisam vienkārša - Latvijā pieejamās poliuretāna un epoksīda šķidrās hidroizolācijas membrānas nav paredzētas iestrādei uz mitras virsmas. Poliuretāna un epoksīda šķidrās hidroizolācijas membrānas ir ļoti praktiski pielietojamas, taču ar noteikumu, ka strikti jāievēro iestrādes nosacījumi. Iestrādājot hidroizolācijas membrānu, īpaši āra apstākļos, ir jābūt noteiktai gaisa un konstrukcijas virsmas temperatūrai, kā arī virsmai jābūt tīrai, un uz tās nedrīkst būt ne mazākais mitrums. Diemžēl Latvijā poliuretāna un epoksīda šķidro hidroizolācijas membrānu iestrādei piemēroti klimatiskie laika apstākļi ir ļoti reti, jo ir augsts relatīvais gaisa mitrums, kā arī bieži veidojas tā dēvētā rasas punkta temperatūra. Proti, gaisa temperatūrai esot zemākai nekā virsmas temperatūra, uz virsmas kondensējas mitrums. Tas ir tieši tāds pats efekts - kā no āra ieejot telpā - brilles acumirklī noraso, tas pats notiek arī uz būvkonstrukcijas virsmas - tā strauji noraso. Savukārt dēļ kondensāta mitruma hidroizolācijas materiāla adhēzija jeb pielipšanas spēja ir ļoti vāja.

Iespējams, vienīgais Latvijā pieejamais hidroizolācijas materiāls, ar ko šādā situācijā var tikt izveidota kvalitatīva hidroizolācija, ir Vācijā ražotā šķidrā hidroizolācijas membrāna «Holzapfel-bauchemie». Tā ir izstrādāta, lai ar to varētu izveidot kvalitatīvu hidroizolāciju arī uz mitras virsmas.

www.betonam.lv

«Holzapfel-bauchemie» hidroizolācijas materiāls var tikt pielietots gan iekštelpās, gan āra apstākļos. Materiāls tiek ražots Vācijā, tas ir sertificēts Eiropā un tam ir veikti visdažādākie testi, kas apliecina tā kvalitāti.

Hidroizolācija balkonam.

«Holzapfel-bauchemie» šķidrā hidroizolācijas membrāna var tikt pielietota arī hidroizolācijas izveidei zem ūdens, piemēram, ūdens rezervuāram vai notekūdens attīrīšanas iekārtai. Šajās konstrukcijās bieži ir arī kustīgās šuves, kam ir ļoti svarīgi izveidot pareizu hidroizolāciju, «Holzapfel-bauchemie» šķidrā hidroizolācijas membrāna tam ir ļoti piemērota. Jāņem vērā, ka, veidojot hidroizolāciju dzeramā ūdens rezervuāram vai notekūdens attīrīšanas iekārtai, ļoti rūpīgi jāievēro higiēnas un vides prasības, tāpēc pirms hidroizolācijas izveides ieteicams konsultēties ar hidroizolācijas speciālistu.

www.betonam.lv

«Holzapfel-bauchemie» šķidrā hidroizolācijas membrāna bieži tiek pielietota arī pieslēgumu hidroizolācijai, kad ir jāsavieno divu dažādu materiālu konstrukcijas, piemēram, balkonam ir betona grīda un plastmasas durvis, kam ir jāizveido kvalitatīva hidroizolācija. »Egīls Emersons skaidro „:Latvijā daudzās ēkās balkons ir konstruktīvi nepareizi izveidots. Betona grīda atrodas vienā līmenī ar istabas grīdu, un, ja nav izveidota atbilstoša hidroizolācija, vietā, kur konstrukcijas savienojas, telpā var iekļūt mitrums. Mitrums var tikt, piemēram, zem parketa grīdas un bojāt grīdas segumu.

Kā šādu problēmu risināt? Patiesībā tas ir diezgan sarežģīti, jo Latvijā praktiski nav pieejami hidroizolācijas materiāli, ar kuriem varētu savienot betonu ar plastmasu.

www.betonam.lv

«Holzapfel-bauchemie» šķidro hidroizolācijas membrānu bieži pielieto arī, lai savienotu skārda vai plastmasas balkona «degunu» (tā ir vieta, pa kuru notek ūdens) ar betonu.

Hidroizolācija – lūk, kā to izveidot!

Ar«Holzapfel-bauchemie» šķidro hidroizolācijas membrānu ir ļoti vienkārši strādāt, saimnieks kvalitatīvu hidroizolāciju var izveidot paša spēkiem. To veido šādi. Hidroizolācijas sistēmā ir divi materiāli - krāsai līdzīga šķidrā hidroizolācija un poliestera audums. Sākot darbu, rūpīgi jāattīra virsma, uz tās nedrīkst būt eļļa, smiltis, putekļi. Tad virsmai uzklāj šķidro hidroizolācijas membrānu un pa virsu uzklāj audumu, pilnībā piesūcinot to ar hidroizolācijas materiālu.

Hidroizolācijas slānim ļauj sacietēt 24 stundas. Audums veic armējuma funkciju – padara hidroizolācijas slāni stingrāku, kā arī nodrošina vienmērīgu slāņa biezumu. Ja ir nepieciešams veidot biezāku hidroizolācijas slāni, audumu var klāt dubultā. Hidroizolācijas inženieris Egīls Emersons uzsver: »Veidojot hidroizolāciju ar šķidro hidroizolācijas membrānu, ļoti svarīgi, lai hidroizolācijas slānis būtu vienmērīga biezuma. Ja tas būs par plānu, biezu vai nevienmērīgs, var veidoties spriegums un hidroizolācijas slānis plīst.»

Jāņem arī vērā, ka atšķirīgās šķidrās hidroizolācijas membrānas sistēmās var būt dažādi materiāli, piemēram, plānāks vai biezāks audums. Kāda hidroizolācijas sistēma konkrētajā gadījumā būtu vispiemērotākā, vaicājiet SIA «Materiāli» hidroizolācijas inženierim Egīlam Emersonam.

Vēl jāņem vērā, ka, iestrādājot «Holzapfel-bauchemie» šķidro hidroizolācijas membrānu āra apstākļos, gaisa temperatūrai jābūt sākot no +5 grādiem.

«Holzapfel-bauchemie» hidroizolācija ir noturīga pret saules ultravioletajiem stariem, āra apstākļi – saule, lietus, sniegs to nesabojās.

Hidroizolācija - ja ir sarezģītas formas logi, kronšteini, trepes.

Šķidrajām hidroizolācijas membrānām ir priekšrocība, jo, materiālu klājot ar otiņu vai rullīti, var viegli izveidot hidroizolāciju jebkādas sarežģītas formas konstrukcijai – apaļai, kantainai, ar izvirzījumiem u.c.

Šķidrā hidroizolācijas membrāna ir ļoti noderīga situācijā, ja ir nestandarta formas logi, trepes, kronšteini, notekūdens caurules u.c., un ir nepieciešams izveidot hidroizolāciju, taču nav pieejams oriģinālais hidroizolācijas risinājums, piemēram, apaļas vai kantainas blīves. Šādā situācijā var ļoti ērti pielietot «Holzapfel-bauchemie» šķidro hidroizolācijas membrānu, jo ar to var izveidot hidroizolāciju jebkuras formas konstrukcijai.

Hidroizolācija kustīgajām šuvēm.

Daudzstāvu ēkās, daudzstāvu autostāvvietās u.c. bieži veido kustīgās šuves. Tās ir vietas, kur kopā saiet divas konstrukcijas, kas ir tehniski izstrādātas tā, lai varētu brīvi kustēties viena pret otru. Kustīgās šuves ir jāsavieno, izveidojot kvalitatīvu hidroizolāciju. Jo, ja vietā, kur ir kustīgās šuves, hidroizolācija tiek bojāta, savukārt zemāk atrodas ekspluatējama telpa, tajā iekļūst mitrums un rada bojājumus.

Kustīgo šuvju hidroizolācijai parasti tiek pielietota šķidrā hidroizolācijas membrāna un veidots hidroizolācijas risinājums - vilnītis, jo tas ļauj konstrukcijām brīvi kustēties. Kustīgajām konstrukcijām kustību amplitūda mēdz būt samērā liela no 2 līdz pat 10 centimetriem.

www.betonam.lv

Turklāt, veidojot hidroizolāciju kustīgajām šuvēm, bieži ir jāsavieno divu dažādu materiālu konstrukcijas. Savukārt, ja tiek pielietota šķidrā hidroizolācijas membrāna «Holzapfel-bauchemie», var viegli savienot tādus materiālus, kā, piemēram, betonu un ruberoīdu, betonu un metālu, ko bieži nav iespējams savienot ar citiem hidroizolācijas materiāliem.

Hidroizolācijas inženieris Egīls Emersons skaidro: «Ja ir jāsavieno divu dažādu materiālu konstrukcijas, jāizvēlas hidroizolācijas materiāls, ar kuru šos materiālus tik tiešām ir iespējams savienot. Tādēļ, izvēloties materiālu, vislabāk vaicāt padomu zinošam speciālistam.

www.betonam.lv

Komentāri (21)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu