Šleseram jauns amats

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Politiķis Ainārs Šlesers kļuvis par dzelzceļa kravu pārvadājumu kompānijas AS «Euro Rail Trans» valdes locekli, liecina «Firmas.lv» informācija.

Šlesers aģentūrai LETA skaidroja, ka, tā kā viņš pašlaik nav aktīvajā politikā, tad kā uzņēmējs nekomentēs jautājumu par nonākšanu šajā amatā. Tomēr viņš norādīja, ka «Euro Rail Trans» ir nopietns uzņēmums ar nopietniem plāniem ne tikai Baltijas, bet arī citās Eiropas valstīs. Uzņēmums nodrošina iespēju risināt jautājumus ar Krievijas dzelzceļa kompāniju bez starpniekiem.

Taujāts par spēkā esošajām abpusējām sankcijām starp ES un Krieviju, Šlesers atbildēja, ka ir jāstrādā pie tā, lai, ja reģionā samazināsies kravu plūsma, Latvija būtu pēdējā valsts, kura to izjustu. Savukārt atbildot par sadarbību ar Krieviju pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā, uzņēmējs norādīja, ka mēs nevaram mainīt savu ģeogrāfisko telpu. Ja kāds uzskata, ka nevajag attīstīt ekonomiskās attiecības ar Krieviju, tad Šlesers grib uzzināt, kāds ir šīs pozīcijas aizstāvju piedāvājums tiem simtiem tūkstošiem cilvēku, kam, līdzīgi kā citiem tautiešiem, līdz šim varētu nākties doties trimdā sliktās ekonomiskās situācijas dēļ.

Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju kļuvis Aleksandrs Berezins, bet par valdes locekli - Vladimirs Antjufejevs.

AS «Euro Rail Trans» dibināta 2012.gada martā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 875 000 eiro.

Uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 854 966 eiro, un tas cieta 62 774 eiro zaudējumus.

Uz augšu