Traģēdija Ohotskas jūrā: trešais Latvijas jūrnieks varētu būt starp bojāgājušajiem

FOTO: TASS/Scanpix

Uz Dienvidsahalīnu devušies trešā Latvijas jūrnieka, kurš atradās uz Krievijas Tālajos Austrumos nogrimušā kuģa, piederīgie, lai starp bojā gājušajiem mēģinātu atpazīt viņa mirstīgās atliekas, aģentūrai BNS sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Ivars Lasis.

ĀM pieļauj, ka trešais Latvijas jūrnieks varētu būt starp bojā gājušajiem, bet viņa mirstīgās atliekas vēl nav atpazītas.

Šobrīd ĀM konsulārās amatpersonas atrodas Dienvidsahalīnā. Latvijas pārstāvji abiem izglābtajiem jūrniekiem izsniegs atgriešanās apliecības Latvijā, teica Lasis. Jūrnieku veselības stāvoklis ir labs un viņi atrodas viesnīcā. Krievijas varasiestādes turpina negadījuma apstākļu izmeklēšanu un abiem jūrniekiem piemērots cietušā statuss. ĀM norāda, ka jūrnieki nav arestēti.

ĀM pieļauj, ka trešais jūrnieks teorētiski varētu būt starp bojā gājušajiem, kuri vēl nav atpazīti. No Latvijas uz Dienvidsahalīnu devušies jūrnieka piederīgie - sieva un meita, lai atpazītu jūrnieka mirstīgās atliekas. Paredzēts, ka jūrnieka piederīgie Dienvidsahalīnā varētu ierasties ceturtdien. Vienlaikus Krievijas dienesti turpina meklēšanas darbus, lai atrastu arī bezvēsts pazudušos jūrniekus. Lasis arī uzsvēra, ka patlaban ĀM strādā, lai atrisinātu radušo ārkārtas situāciju.

Ziņu aģentūra TASS vēsta, ka Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Južnosahaļinskā Vladimirs Nosovs trešdien paziņojis, ka viens no trim Latvijas pilsoņiem, kas atradās uz nogrimušā zvejas kuģa «Daļņij Vostok» un līdz šim tika uzskatīts par pazudušu bez vēsts, ir gājis bojā. Tāpat Krievijas mediji vēsta, ka visiem ārvalstu jūrniekiem noteikts administratīvais arests un tie tiks saukti pie atbildības par nelikumīgu strādāšanu kaimiņvalstī.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievijas Tālajos Austrumos Ohotskas jūrā pie Kamčatkas pussalas aizvadītajā nedēļā nogrima Krievijas traleris «Daļņij Vostok», kura katastrofā gājuši bojā vismaz 56 jūrnieki, bet 63 ir izglābti. Desmit izglābtie jūrnieki ir smagā stāvoklī. Kuģa apkalpē bija 132 cilvēki, tostarp trīs no Latvijas. 13 apkalpes locekļi nav atrasti.

Visi izglābtie apkalpes locekļi samērā ilgu laiku bija pavadījuši Ohotskas jūras ūdenī, kura temperatūra nepārsniedz nulli grādu pēc Celsija, un ir cietuši no smagas organisma atdzišanas. Viens no viņiem ir ļoti smagā stāvoklī, informēja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas pārstāvis.

Saskaņā ar Krievijas Jūras kuģniecības reģistra datiem traleris bija uzbūvēts 1989.gada novembrī Padomju Savienībā. Tas ieguva tagadējo nosaukumu 2014.gadā, bet tā iepriekšējais nosaukums bija «Stende». Kompānijai «Magellan» piederošais 5720 reģistra tonnu kuģis ir 104,5 metrus garš un apmēram 16 metru plats. Tas ir pierakstīts Ņeveļskas ostā Sahalīnas salā.

Uz augšu