Sv 6.12.2020.

Pārsteidzoši veidi, kā vēl var izmantot saldētavu
Brīvbrīdis

Pārsteigums

FOTO: Pixabay

Bieži vien, lai ietaupītu laiku un, iespējams, arī resursus, saimnieces izmēģina dažādas alternatīvas metodes, kā atvieglot ikdienas mājas rūpes. Tie, kam patīk eksperimentēt, ir izpētījuši, kā vēl var izmantot it kā tikai pārtikas produktiem paredzēto ledusskapja saldētavu. Ja arī tev patīk izmēģināt ko jaunu, iespējams, šie nestandarta padomi būs īsts atradums!

Lūk, interesantākie ierosinājumi no "Kleo", kā izmantot saldētavu!

Atver aploksni un izmanto atkārtoti

Ja sanācis, ka aploksne ir netīši aizlīmējusies un ar sildīšanu virs sveces liesmas to vaļā vairs nedabūt, vari mēģināt to atvērt ar aukstuma palīdzību. Viss, kas tev jādara, ir jāieliek aploksne tīrā un veselā polietilēna maisiņā un jāpatur saldētavā uz dažām stundām. Ar šo laiku pietiks, lai līmes josla pārstātu pildīt savas funkcijas un aploksni būtu viegli atvērt ar adatas vai papīra naža palīdzību.

Lai atkal aizlīmētu aploksni, vislabāk ir izmantot parastu līmi, kas paredzēta papīram, piemēram, līmes zīmulīti. Svarīgi ir neuzklāt līmi par daudz, lai tā neizsmērētos pa visu aploksni un nesabojātu tās saturu.

Paildzini aromātiskās sveces dzīvi

Pētījumos ir pierādīts, ka sveču aromāts saglabājas ilgāk, ja tās uz stundu patur ledusskapī. Pēc tam sveces lēnāk degs un romantiskais vakars paildzināsies.

Džinsu auduma tīrīšana

Džinsu radītāji stāsta, ka džinsu audums lieliski iztīrāms tieši zemā temperatūrā. Šāda apstrāde ne tikai spēj likvidēt smakas, bet arī nogalina baktērijas.

Ir nepieciešams tikai kokvilnas maisiņš, kurā ielikt džinsus ievietošanai visparastākajā saldētavā uz 2 stundām.

Līmlentes vai pārtikas plēves griezuma vietas atrašana

Virtuve

FOTO: pixabay

Ja steigā neesi nofiksējusi līmlentes vai pārtikas plēves griezuma vietu, gan vienu, gan otru vienkārši ieliec saldētavā uz pāris minūtēm. Aukstuma ietekmē itin viegli varēsi pamanīt griezuma vietu un nebūs lieki jātērē laiks tās meklēšanai. Šo metodi mēdz izmantot pavāri, konditori un saiņotāji rūpnīcās.

Nākamajam gadam sēšanai paredzēto sēklu uzglabāšanai

Pāri palikušās sēklas, kuras neizdevās iesēt šogad, ieteicams uzglabāt vēsā vietā, tāpēc pieredzējuši lauksaimnieki iesaka tās pārbērt papīra turzās, cieši aizvērt un līdz nākamajam gadam noglabāt saldētavā. Pirms dēstīšanas tās jāatlaidina istabas temperatūrā un tikai pēc tam drīkst sēt zemē.

Koka izstrādājumu dzīves paildzināšana

Suvenīri un mājas apstākļos lietošanai paredzētie koka izstrādājumi nereti tiek pakļauti kukaiņu nevēlamai ietekmei. Lai izvairītos no parazītiem, kas grib iedzīvoties tavos iemīļotajos koka izstrādājumos, var izmantot saldētavu un paturēt tur lietas piecas līdz desmit dienas.

Kaprona zeķu un zeķbikšu dzīves pagarināšana

Nereti svētku pasākumam pirktās skaistās zeķubikses jau svētku vidū saplīst vai uz tām tiek uzrauti diegi. Lai izvairītos no nepatīkamiem kāzusiem, kaprons jāsamitrina aukstā ūdenī, pēc tam jāizspiež liekais šķidrums un jāieliek polietilēna maisiņā. Tad uz vienu nakti jāpatur saldētavā. Tas ievērojami paildzinās valkāšanas ilgumu un nostiprinās trauslās šķiedras.

Košļājamās gumijas un vaska likvidēšana

Dažkārt gadās, ka tavam mīļākajam apģērbam pielīp košļājamā gumija tā, ka to nokasīt vai izmazgāt ir praktiski neiespējami. Lai veikli izvairītos no neglīta traipa uz auduma, tam virsū jāuzliek blīvs papīrs, jāietin pārtikas plēvē vai jāieliek maisiņā un jāpatur saldētavā uz 2 stundām. Pielipušajam lipeklim aukstuma ietekmē viegli vajadzētu nonākt nost.

Apavu smakošanas novēršana

Kedas

FOTO: pixabay

Ja nav iespējas apavus izmazgāt vai nav pārliecības, ka tie šādu pārbaudījumu varētu izturēt, var izmantot citas tīrīšanas metodes. Lai izvairītos nejaukas smakas, baktērijām un sēnītēm, apavus var iesaiņot pārtikas plēvē vai maisiņā un ielikt uz vairākām stundām saldētavā.

Putekļu ērcīšu likvidēšana

Šie parazīti mīl iedzīvoties ne tikai gultas veļā, bet arī mīkstajās rotaļlietās. Lai no ērcītēm izvairītos, nav nepieciešams izmantot indīgus izsmidzināmus līdzekļus. Cietušās lietas tāpat var ietīt pārtikas plēvē vai ielikt maisiņā un vairākas dienas paturēt saldētavā.

Lai pārliecinātos, vai ieteiktie eksperimenti patiešām ir efektīvi, tie, protams, ir jāpārbauda dzīvē. Izmēģini!

Redaktors iesaka