Pk 27.11.2020.

Ivanka Trampa slēdz savu apģērbu līniju

Ivanka Trampa

FOTO: AP/Scanpix

ASV prezidenta meita Ivanka Trampa otrdien paziņoja, ka slēdz savu apģērbu kompāniju un atlaiž 18 darbiniekus pēc tam, kad daži veikali atteicās no viņas modes produktu līnijas un viņa izlēma, ka ētikas ierobežojumi ierobežo izaugsmes iespējas.

36 gadus vecā Trampa savā paziņojumā sacīja, ka ir nolēmusi vairāk pievērsties neatalgotajam prezidenta padomnieces darbam.

"Pēc 17 mēnešiem Vašingtonā es nezinu, vai un kad es kādreiz atgriezīšos biznesā, bet es zinu, ka tuvākajā nākotnē es fokusēšos uz darbu, ko es daru šeit Vasingtonā," teica Trampa.

FOTO: REUTERS/Scanpix

"Tātad šī lēmuma pieņemšana tagad ir vienīgais godīgais iznākums manai komandai un partneriem."

Ivanka Trampa pēdējā laikā ir mudinājusi ASV firmas apsolīt, ka tās pieņems darbā amerikāņus. Viņas kompānija gan ir kritizēta par to, ka tās produktus ārzemēs ražo ķīniešu strādnieki.

Viedokļi par Ivankas Trampas zīmolu ir polarizējušies, un tā produktus ir boikotējuši protestētāji pret prezidentu Donaldu Trampu. Šādu pasākumu dēļ sarūkot noietam, ASV lielveikalu tīkls "Nordstrom" pērn atteicās no Ivankas Trampas produktu līnijas un nesen to izdarīja arī Kanādas mazumtirdzniecības grupa "Hudson Bay".

Kompāniju ir kritizējuši arī ētikas eksperti par prečuzīmēm, kuras tai piešķīrušas tādas ārvalstis kā Ķīna, kas gribētu iegūt ASV prezidenta labvēlību.

Kad Ivanka Trampa pērnā gada marta beigās kļuva par prezidenta padomnieci bez atalgojuma, viņa atteicās no savas kompānijas vadīšanas un piekrita vairākiem ierobežojumiem, lai viņas finansiālās intereses šajā uzņēmumā nenonāktu interešu konfliktā ar viņas darbu Baltajā namā.

Viņas kompānija tomēr tika kritizēta par labuma gūšanu no tās saistības ar Balto namu.

Pērnā gada aprīlī Ķīnas valdība provizoriski apstiprināja trīs jaunas prečuzīmes Ivankas Trampas kompānijai. Tas notika tajā pašā dienā, kad viņa ar savu vīru Džaredu Kušneru pusdienoja kopā ar Ķīnas prezidentu un viņa sievu Trampa kūrortā Maralago.

Ivankas Trampas kompānija ir kritizēta arī par darba apstākļiem Ķīnas fabrikās, kur tika ražoti tās produkti.

Aktuālākās ziņas